Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Metal Gear Survive złożyli hołd Hideo Kojimie i zrugali przełożonych

0
0
Niedawno doczekaliśmy się premiery gry Metal Gear Survive, spin-offu kultowego cyklu tworzonego dotychczas przez Hideo Kojimę i jego ludzi. Najnowsza odsłona jest jednak pierwszą grą po pozbyciu się słynnego dewelopera przez firmę Konami i - jak wskazują opinie recenzentów oraz graczy - jego absencja mocno odbiła się na jakości tej produkcji. Brak ojca serii odczuwa również pozostały w studiu zespół, który celowo zaszył w grze easter egga chwalącego Kojimę i obrażającego głównych projektantów nowego MGS-a.


Na wspomniany powyżej smaczek możemy natrafić na samym początku gry, jeszcze w trakcie introdukcji otwierającej Metal Gear Survive. Jesteśmy w nim świadkami sceny "katalogowania" osób poległych w Bazie-Matce. W trakcie jednego z ujęć możemy zauważyć listę nazwisk oraz ról, jakie pełnili pracownicy tej placówki. Kiedy przyjrzymy się nazwiskom widocznym na kartce, to używając jedynie pierwszych liter nazwisk (z pominięciem trzech pierwszych), możemy odczytać wiadomość "KJP FOREVER", gdzie "KJP" odnosi się do Kojima Productions, czyli studia założonego przez Hideo. Jest to ukłon w kierunku zespołu, który przez tyle lat opowiadał niesamowite, a czasem nawet całkiem odjechane, historie z udziałem <tu-wstaw-odpowiedni-przymiotnik> Snake'a.


To jednak nie koniec, bo deweloperzy nie są chyba wielkimi fanami nowych liderów projektu, którzy wytyczyli kierunek dla Metal Gear Survive. Poniżej bowiem znajdują się jeszcze dwa wpisy w formie imion i nazwisk postaci: "Bastard Yota" oraz "Cunning Yuji", które odnoszą się do reżysera gry Yota Tsutsumizakiego oraz Yuji Korekady - jednego z producentów. Jak widzicie, zespół pracujący nad tym tytułem wciąż wyznaje kult Kojimy i nie stroni od nazywania swoich aktualnych szefów chytrymi draniami. A jeśli podobała Wam się zaszyta w grze wiadomość, to na pewno docenicie również tę, odnoszącą się do niezapowiedzianego jeszcze Shadow of the Tomb Raider.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles