Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jaskier będzie towarzyszyć Geraltowi w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3

0
0
Jaskier odegrał dość istotną rolę w poszukiwaniach Ciri, których świadkiem byliśmy w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak studio CD Projekt Red kompletnie zignorowało zarówno jego, jak i pozostałych towarzyszy Geralta w pierwszym dodatku do ubiegłorocznego hitu, zatytułowanym Serca z kamienia. Dziś wiemy, że wesoły bard wybierze się z wędrownym zabójcą potworów do krainy Touissant w rozszerzeniu Krew i wino, które już za kilka tygodni zaprezentuje nam sielankowe oblicze wiedźmińskiego uniwersum. Choć studio CD Projekt Red wciąż nie puszcza pary z ust i nie informuje o żadnych szczegółach dotyczących nowej opowieści, występ Jaskra jest już stuprocentowo pewny. Dlaczego?


Wiemy o tym dzięki wypowiedzi Johna Schwaba, który w anglojęzycznej wersji Wiedźmina podkłada głos bardowi. Amerykański aktor przyznał się przed kilkoma godzinami na Twitterze, że uczestniczył dziś w sesji nagraniowej, podczas której rejestrował kolejne partie Jaskra na potrzeby gry, a że jedynym opracowywanym przez CD Projekt Red tytułem z tej serii jest właśnie Krew i wino, nie trudno domyślić się o jaki konkretnie epizod chodzi. Informacja ta jest dość zaskakująca, bo wydawało się, że wizyta w odległej krainie Touissant będzie stanowić dla Geralta odpoczynek od towarzystwa swoich przyjaciół, którzy nie opuszczali go w całej trylogii. Udział Jaskra pozwala też wysnuć przypuszczenia, że drugi dodatek będzie mieć nieco luźniejszy charakter od pełnej powagi "trójki", dzięki czemu rozszerzenie będzie bardziej kojarzyć się z opowiadaniami Andrzeja Sapkowskiego, niż z tzw. wiedźmińską sagą.


Warto nadmienić, że obecność Jaskra pozwoli firmie CD Projekt Red ubarwić ekrany ładowania gry na podobnej zasadzie, jak miało to miejsce w Dzikim Gonie. Choć bard występował tylko we fragmencie całej historii, to właśnie jego głos przypominał nam o kolejnych postępach Geralta podczas poszukiwań Ciri. Nie jest wykluczone, że podobne atrakcje deweloperzy zaserwują też we Krwi i winie. W Sercach z kamienia opowieści Jaskra w loadingach nie uświadczyliśmy, ale było to całkowicie zrozumiałe z powodu konstrukcji samego dodatku, stanowiącego uzupełnienie głównego wątku fabularnego "trójki".Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images