Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

John Romero sprzedał koszulkę z Dooma za prawie 1500 złotych

0
0
Kolekcjonerzy gier i gadżetów związanych z elektroniczną rozrywką mogą zacierać ręce, bo John Romero rozkręca się z wyprzedażą zgromadzonych przez lata pamiątek. Zaledwie kilka dni temu słynny deweloper pozbył się swojej kopii gry Quake 64 na konsolę Nintendo 64 (egzemplarz został wylicytowany za 511 złotych), a dosłownie przed momentem zakończyła się kolejna aukcja wartościowego przedmiotu. Tym razem była nią oryginalna koszulka z gry Doom, która została wyprodukowana w 1993 roku. Szczęśliwy zwycięzca zapłaci za nią 430 dolarów, czyli 1468 złotych!


Biała koszulka w rozmiarze XL z pewnością najlepsze lata ma już za sobą, ale były pracownik firmy id Software twierdzi, że jest w bardzo dobrym stanie. Potwierdzać to ma zdjęcie t-shirta, które znajdziecie powyżej. Z przodu znajduje się nieco wyblakły logotyp gry Doom, a z tyłu dość duży symbol studia odpowiadającego za jej powstanie. Romero zaoferował, że na życzenie złoży na koszulce swój autograf - przy okazji sam zapewnił, że rzadko ją ubierał.

John Romero od lat odcina kupony od swojej sławy, ale mimo braku nowych gier na jego koncie, postać ta wciąż cieszy się dużą popularnością i jest zapraszana na różne imprezy branżowe. Główny zainteresowany twierdzi, że pozbywa się części swojej kolekcji, żeby zaoszczędzić trochę miejsca, więc nie jest wykluczone, że niebawem na największym światowym serwisie aukcyjnym wystawione zostaną kolejne cacka. Tłumaczenia dewelopera przyjmujemy, choć - szczerze - i tak nie chce nam się wierzyć, żeby koszulka i kartridż z grą stwarzała aż tak duży problem w jego domu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles