Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W serialu Corporate można zobaczyć odwrócone logo firmy Abstergo z uniwersum Assassin's Creed

0
0
Nowy serial Corporate, który od minionej środy emitowany jest w Stanach Zjednoczonych na kanale Comedy Central, zawiera interesujące nawiązanie do serii Assassin's Creed, a konkretnie do znanej z tego uniwersum firmy Abstergo Entertainment. Odniesienie związane jest z logotypem korporacji, w której pracują główni bohaterowie sitcomu. Znak graficzny do złudzenia przypomina symbol, który po raz pierwszy zobaczyliśmy w grze Assassin's Creed III: Liberation na PlayStation Vita. Jedyna różnicą jest to, że logo z Corporate stanowi jego lustrzane odbicie i pozbawione jest kolorów.


Abstergo Entertainment to powstała w 2010 roku filia koncernu Abstergo Industries, która wykorzystuje informacje uzyskane podczas badań wspomnień do celów rozrywkowych. W uniwersum Assassin's Creed firma ta ściśle współpracuje z Ubisoftem, a gra Assassin's Creed III: Liberation jest pierwszą wspólną inicjatywą obu podmiotów. Kanadyjską siedzibę oddziału mogliśmy zwiedzać w Assassin's Creed IV: Black Flag i Assassin’s Creed: Rogue, gdzie główni bohaterowie tych produkcji trudnili się wydobywaniem i selekcją informacji z przeszłości.


Nie wiemy czy twórcy serialu świadomie stworzyli nawiązanie do popularnej serii, czy też jest ono całkowicie przypadkowe. Logotyp jednak pasuje, bo kompania z serialu Corporate jest tak samo zimna i bezduszna, jak firma dowodzona przez templariuszy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images