Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Batman: The Telltale Series twierdzą, że miasto Gotham ma co najmniej 600 kilometrów długości

0
0
Miasto Gotham jest całkowicie zmyślone, więc nie sposób określić, gdzie dokładnie znajduje się ono na mapie Stanów Zjednoczonych. Podsuwane przez komiksy wskazówki sugerują, że metropolia, której strzeże Mroczny Rycerz, zlokalizowana jest gdzieś na terenie stanu New Jersey, a więc na wschodnim wybrzeżu USA. Zupełnie inne spojrzenie na tę kwestię mają deweloperzy ze studia Telltale Games. Ich gra Batman: The Telltale Games próbuje nam udowodnić, że Gotham City leży w Kalifornii, a jakby tego było mało, rozpościera się ono na co najmniej 600 kilometrów.


W ostatnim epizodzie pierwszego sezonu przygód Batmana, Bruce Wayne próbuje odnaleźć miejsce, w którym przetrzymywana jest ważna z punktu widzenia fabuły postać. Na wirtualnej mapie miasta pojawiają się trzy potencjalne lokacje, a każda z nich jest opatrzona precyzyjnymi współrzędnymi geograficznymi. Dwie pierwsze wartości (34°9'7.456" N, 118°20'10.917" W oraz 34°8'55.433" N, 118°20'19.27" W) odnoszą się do siedziby wytwórni Warner Bros., zlokalizowanej w rzeczywistości na terenie aglomeracji Los Angeles, a trzecia (38°0'16.404" N, 122°32'16.718" W) to budynek stojący w mieście San Rafael, w północnej Kalifornii. Obiekty te są odległe od siebie o ok. 600 kilometrów, co można łatwo sprawdzić w serwisie Google Maps.


Współrzędnych umieszczonych w grze nie możemy oczywiście traktować serio, bo zarówno jedna, jak i druga lokacja nie została wybrana przypadkowo. Koncern Warner Bros. to właściciel praw do marki Batman, z kolei w mieście San Rafael znajduje się siedziba studia Telltale Games. Deweloperzy pokusili się więc o mały żarcik, na który większość grających i tak nie zwróci uwagi...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles