Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Spider-Man to najbardziej zapracowany superbohater w branży elektronicznej rozrywki

0
0
Twórcy Księgi Rekordów Guinnessa sprawdzili, który z amerykańskich superbohaterów najczęściej występował do tej pory w grach komputerowych. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że ów rekord należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci komiksowych, czyli Spider-Mana. Młody chłopak, który zyskał nadludzkie moce wskutek ukąszenia napromieniowanego pająka, grał pierwsze skrzypce aż w trzydziestu siedmiu różnych produkcjach wydawanych od 1982 roku. Rezultat ten zostanie poprawiony już wkrótce, bo już za kilka miesięcy doczekamy się premiery kolejnego tytułu z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej.


Co ciekawe, internetowy serwis gier Mobygames wskazuje, że istnieje pięćdziesiąt pięć gier wykorzystujących markę Spider-Man, ale trzeba pamiętać, że jego twórcy uwzględniają osobne wpisy dla każdej z produkcji, jeśli w diametralny sposób różnią się one między sobą (np. Spider-Man 2 z2004 roku jest rozbity na trzy osobne tytuły, bo edycje na handheldy PSP i Nintendo DS nie są bezpośrednimi konwersjami z dużych konsol i oferują zupełnie inne doświadczenia). Z  danych tych wynika również, że w przeciągu trzydziestu pięciu lat pojawiło się aż 8 gier zatytułowanych po prostu "Spider-Man" i siedem produktów o nazwie "Spider-Man 2".

Pierwsza gra ze Spider-Manem wyglądała tak.

Księga Rekordów Guinnessa utrzymuje ponadto, że do Człowieka Pająka należy rekord gościnnych występów w innych grach - zaliczył ich on aż dwadzieścia. Spider-Manowi po piętach dzielnie depcze z kolei Batman - do tej pory wydano 34 produkcje, w których Mroczny Rycerz jest głównym bohaterem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images