Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Star Wars: Battlefront II świadomie powielili błąd, który obecny jest w pierwszym filmie z serii Gwiezdne wojny

0
0
Największa tegoroczna produkcja w świecie gier wideo spod znaku Gwiezdnych wojen utonęła pod naporem negatywnych opinii na temat źle zaprojektowanego systemu progresji oraz modelu pay-to-win, jaki oferował ten tytuł zanim tymczasowo wyłączono mikrotransakcje. W tym wszystkim zapomniano jednak, że Star Wars: Battlefront II to produkt zaprojektowany z dbałością o najmniejsze nawet detale. Jednym z takich szczegółów jest kokpit myśliwca TIE Advanced x1, który z zewnątrz wygląda inaczej niż wewnątrz... i jest to zgodne z błędem obecnym w pierwszym filmie z 1977 roku.

Tie Advanced x1 Dartha Vadera z filmu Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja.

Widok z kokpitu w filmie.

Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej. W Nowej Nadziei zobaczyć możemy Dartha Vadera za sterami statku TIE Advanced x1, w którym poluje on na Rebeliantów atakujących Gwiazdę Śmierci. Ujęcia z zewnątrz myśliwca pokazują przednią szybę kokpitu z ramą utrzymującą w całości jego konstrukcję, ale jest ona ułożona jest w taki sposób, że jej odnogi tworzą pionową linię prostą. Kiedy jednak w filmie trafimy na ujęcia z kokpitu, cała rama jest obrócona o kilkanaście stopni, dzięki czemu pole widzenia pilota jest większe. Jest to spore niedopatrzenie, które musiało umknąć George'owi Lucasowi w trakcie prac nad pierwszym filmem z tego uniwersum.

Tie Advanced x1 Dartha Vadera w grze Star Wars: Battlefront II.

Widok z kokpitu w grze.

Projektanci ze studia DICE zadbali o zachowanie tego błędu, dzięki czemu - jeśli patrzymy na statek Vadera z przodu - widzimy ramę ułożoną w taki sposób, jak w filmie, a wcielając się w pilota z widokiem pierwszoosobowym, naszym oczom ukaże się rama obrócona, zgodna z tym, co przed oczami miał pupil Imperatora Palpatine'a w Nowej Nadziei. W ten oto sposób można powiedzieć, że kanon został zachowany... nawet jeśli zalicza się do niego błąd reżysera, którego nie wyłapano podczas montażu. Poza tym, to nie jedyny smaczek związany ze statkami kosmicznymi, na który możecie trafić w Battlefroncie II.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images