Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jaskinia z wątku współczesnego gry Assassin's Creed: Origins istnieje naprawdę

0
0
Dbałość o wierne odwzorowanie lokacji w grach z serii Assassin's Creed to chyba największy powód do dumy dla Ubisoftu. Wszystko jest pieczołowicie badane zanim deweloperzy napiszą choćby linijkę kodu. Nawet jeśli czasem zdarzają się jakieś wpadki, przywiązanie do detali jest naprawdę godne podziwu. Choć najłatwiej można je zobaczyć na przykładzie Londynu z Syndicate czy Paryża z Unity, również Assassin's Creed: Origins ma się czym pochwalić w tej kwestii. Jaskinia, w której spędzamy czas w wątku współczesnym, wzorowana jest bowiem na prawdziwej grocie.


Jeśli nie jesteście na bieżąco, ustalmy najpierw kilka faktów. Oprócz zmagań w starożytności, Assassin's Creed: Origins oferuje też wątek współczesny, w którym wcielamy się w Laylę Hassan – młodą pracownicę firmy Abstergo, badającą na własną ręką dzieje Bayeka z Siwy przy użyciu Animusa rozstawionego w dość niezwykłej jaskini. Tę samą lokację możemy odwiedzić podczas wizyty w przeszłości, kiedy sterujemy medżajem. W książce pod tytułem The Art of Assassin's Creed: Origins znajdziemy informację, że ta znacząca dla gry miejscówka była wzorowana na istniejącej grocie o nazwie Dżara (w języku angielskim funkcjonują dwie nazwy: Djara i Gara).

Jej historia jest dość ciekawa, gdyż na przestrzeni wieków odkryto ją trzykrotnie - po raz pierwszy kilka tysięcy lat p.n.e., o czym świadczą obecne dziś w grocie malunki z czasów neolitu. Dawni myśliwi opuścili jednak te tereny i konkretne informacje o Dżarze pojawiły się dopiero po jej znalezieniu przez niemieckiego podróżnika, Gerharda Rohlfsa w drugiej połowie XIX wieku. O jaskini ponownie jednak zapomniano i dopiero w 1989 roku kolejny niemiecki podróżnik, doktor Carlo Bergmann, odnalazł to miejsce po raz trzeci w trakcie swoich wojaży na grzbiecie wielbłąda.

Cechą charakterystyczną obu jaskiń są stalaktyty.

Wróćmy jednak do gry Assassin's Creed: Origins. W grze jaskinia nosi nazwę Hotep i jest ulokowana w depresji Kattara, w północno-zachodnim Egipcie. Growa grota znajduje się w bardzo podobnym miejscu, co Djara, choć nie do końca odpowiednie umiejscowienie na mapie Siwy zaburza tę perspektywę. Może więc w trakcie wycieczki do Egiptu dacie sobie spokój ze Sfinksem i Piramidą Cheopsa i zamiast tego poszukacie śladów Abstergo właśnie tutaj? Nie bądźcie tylko zawiedzeni brakiem sarkofagu Bayeka w środku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles