Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wydawca gier z serii Call of Duty pozwany do sądu - poszło o markę pojazdów

0
0
W dzisiejszych czasach rozwiązanie pewnych sporów bardzo często następuje na drodze sądowej. Nie inaczej jest w przypadku branży gier komputerowych, gdzie pozwy do wydawcy potrafią wystosować nawet sami gracze - jak w opisywanym przez nas przypadku dotyczącym serii Battlefield. Dziś też zajmiemy się problemami prawnymi, ale tym razem ich bohaterem będzie firma Activision. Do sądu trafiła bowiem sprawa z ramienia AM Generals o bezprawne użycie ich kultowego pojazdu w serii Call of Duty.

Pojazd M1026 HMMWV

AM General to ogromne przedsiębiorstwo, które kojarzone jest przede wszystkim z cywilnymi pojazdami typu Hummer oraz ich wojskowymi odpowiednikami o nazwie Humvee. Firmie nie spodobało się korzystanie przez Activision z ich znaków towarowych związanych właśnie z "Humvee" oraz "HMMWV" (to skrót pełnej nazwy pojazdów: High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicles). Wozy te używane są przez amerykańską armię już od ponad trzydziestu lat, a seria Call of Duty nie stroniła również od przedstawienia ich w swoich produkcjach. Jak jednak wynika z informacji przedstawionych przez AM General, od ponad roku producent pojazdów starał się dogadać z Activision. Bezskutecznie.

Cała sprawa trafiła więc do sądu, a przedsiębiorstwo żąda odszkodowania za naruszenie ich własności. Zgodnie z opublikowanymi przez amerykańskiego wydawcę informacjami, gry z serii Call of Duty do końca zeszłego roku sprzedały się w ponad 250 milionach egzemplarzy, co wygenerowało przeszło 15 miliardów dolarów przychodu. Przedstawiciel AM Generals twierdzą, że taki dorobek seria osiągnęła kosztem ich przedsiębiorstwa a także konsumentów, którzy zostali wprowadzeni w błąd, jakoby AM Generals w jakikolwiek sposób było powiązane lub nawet bezpośrednio zaangażowane w tworzenie tych tytułów.

Humvee pojawiło się w ośmiu różnych grach z serii Call of Duty.

To ostatnie stwierdzenie wydaje się być mocno naciągane, choć jedno trzeba przyznać - jeśli Activision korzystało z marki Humvee bez zdobycia odpowiedniej licencji, wydawcy najprawdopodobniej dostanie się po łapach. Sprawa tym razem wygląda na zdecydowanie bardziej poważną niż w przypadku pozwu za Black Ops II.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images