Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Assassin's Creed: Origins zdradza wreszcie, kim jest Ojciec Zrozumienia - patron templariuszy

0
0
Nie tak dawno, bo w sierpniu bieżącego roku, próbowaliśmy udzielić odpowiedzi na pytanie, kim jest Ojciec Zrozumienia w serii Assassin's CreedScenarzyści kolejnych odsłon tego cyklu nigdy szerzej nie wypowiedzieli się na ten jego temat, mimo, że do tajemniczej postaci często odnosili się w swoich pozdrowieniach najwięksi wrogowie skrytobójców, czyli templariusze. Brak konkretnych informacji sprawił, że pokusiliśmy się o przypuszczenie, iż Ojciec Zrozumienia nie jest osobą z krwi i kości, ale pewną ideą, w którą wierzyli przedstawiciele tej organizacji. Dziś możemy powiedzieć, że myliliśmy się, bo gra Assassin's Creed: Origins dość nieoczekiwanie zdradza tożsamość tej osoby. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami dotyczącymi fabuły tej produkcji.


Kwestia dotycząca Ojca Zrozumienia zostaje poruszona w Origins tylko jeden raz i stosunkowo łatwo ją przegapić, bo kluczowe zdanie wypowiadane jest podczas trudnej walki z Lucjuszem Septymiuszem w wieńczącym zmagania epilogu. Rzymski żołnierz zdradza żonie głównego bohatera gry, że wspomnianym Ojcem jest nim nie kto inny, ale sam Gajusz Juliusz Cezar. Z punktu widzenia opowieści ma to głęboki sens, bo na gruzach zniszczonego przez Bayeka Zakonu Pradawnych zbudowano nową organizację i to właśnie przyszły imperator obejmuje na nią przywództwo. Gra nie używa jednak słowa "templariusze" w jej kontekście, podobnie zresztą, jak nie robi tego w przypadku bractwa asasynów. Ci pierwsi to po prostu "Zakon", ci drudzy z kolei to "Ukryci".

Osadzenie Cezara w roli Ojca Zrozumienia to bardzo sprytny ruch ze strony studia Ubisoft Montreal i z pewnością traktować można go w kategorii smaczka dla najwierniejszych fanów. Stojący na czele Zakonu patron jest w końcu jedną z najważniejszych postaci w historii ludzkości i nic dziwnego, że żyjący wiele wieków później templariusze z godnością odnoszą się do założyciela ich organizacji. Nawet jeśli on sam nie żył na tyle długo, żeby móc nią faktycznie pokierować.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles