Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Bayek w Assassin's Creed: Origins faktycznie używa pierwszego ukrytego ostrza

0
0
Firma Ubisoft już w czerwcu bieżącego roku dała jasno do zrozumienia, że gra Assassin's Creed: Origins przybliży nam kulisy powstania bractwa skrytobójców, które doskonale znamy z wcześniejszych odsłon tej serii. Jednocześnie zapowiedziano, że gracze wcielający się w rolę Bayeka z Siwy będą mieli okazję anihilować wrogów za pomocą pierwszego w historii ukrytego ostrza, czyli ikonicznej broni asasynów. Kłóciło się to odrobinę z tym, co dowiedzieliśmy się o początkach zakonu z innych produkcji, przede wszystkim z Assassin's Creed II. Baza danych w "dwójce" utrzymywała, że pierwsze, odnotowane użycie śmiercionośnej klingi miało miejsce 4 sierpnia 456 roku, a więc kilkaset lat przed narodzinami medżaja, głównego bohatera Origins. Niektórzy fani podejrzewali, że deweloperzy popełnili w ten sposób prosty błąd, prawdopodobnie wynikający ze słabej znajomości uniwersum. Prawda okazała się zupełnie inna, ale zanim ją przedstawimy, lojalnie ostrzegamy przed spojlerem dotyczącym fabuły nowej gry, który znajduje się w kolejnym akapicie.

Replika pierwszego ukrytego ostrza, wykonana przez Ubisoft.

Bayek w Assassin's Creed: Origins ukryte ostrze otrzymuje od swojej żony, a dzieje się to podczas pobytu pary w Aleksandrii, niedługo po rozpoczęciu zmagań. Zarówno medżaj, jak i jego wybranka, traktują broń jako użyteczny wynalazek, nie mając oczywiście pojęcia o znaczeniu, jakiego nabierze ona w przyszłości. Co ważne, gadżet nie zostaje skonstruowany przez żadnego z bohaterów. Aya zdradza jedynie w dialogu, że to z jej pomocą zabito króla Persji, Kserksesa I.


Ostatnia informacja jest kluczowa w kwestii pochodzenia broni, bo Kserkses I zginął właśnie 4 sierpnia 456 roku z rąk asasyna Dariusa. Oznacza to, że Bayek używa tej samej klingi, którą dysponował Darius i to faktycznie jest pierwsze ukryte ostrze, jakie poznał świat. Nie popełniono tu więc żadnego merytorycznego błędu, a deweloperzy sensownie dopasowali znany od dawna fakt do fabuły swojego najnowszego dzieła. To jeden z wielu smaczków przygotowanych w Origins dla największych fanów cyklu, zdecydowanie wart opisania na naszej stronie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Imagesclick here for Latest and Popular articles on Mesothelioma and Asbestos


Latest Images