Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nowa gra z serii South Park ochrzani Cię, jeśli spróbujesz oszukiwać

0
0
Kreskówkowy świat z serialu South Park po raz kolejny wylądował na naszych pecetach i konsolach. Kultowa animacja autorstwa Treya Parkera i Matta Stone'a na stałe wpisała się już do popkultury, nic więc dziwnego, że i gry adaptują jej świat na swoje potrzeby. Humor pierwowzoru jest bardzo cięty i przeniesione zostało to również na pole mechaniki gier. Kiedy w trakcie zabawy w Fractured but Whole spróbujecie oszukiwać, Cartman okrzyczy Was nie przebierając w słowach. Taką sytuację można zaobserwować już na początku zmagań.


Kontynuacja Kijka Prawdy  przechodzi z tematu fantasy do filmów superbohaterskich, co zostało odzwierciedlone w Fractured but Whole– dzieciaki znudziły się byciem rycerzami, magami i księżniczkami i nadszedł czas na skorzystanie ze swoich wyimaginowanych supermocy. Niedługo po rozpoczęciu kampanii zadaniem naszego bohatera (lub też bohaterki) jest dostanie się do piwnicy Cartmana, do której dostępu strzeże zamek elektroniczny. W trakcie eksploracji domu znajdziemy notatnik grubaska, gdzie zanotował on kod dostępu - "Fuck You Mom". Jeśli jednak wpiszemy odpowiednią kombinację bez uprzedniego znalezienia zeszytu, na ekranie objawi nam się postać Cartmana w stroju trenera amerykańskiej drużyny footbolowej New England Patriots (odniesienie do Billa Belichicka) i dostaniemy solidny ochrzan, który brzmi mniej więcej tak:

"Hej, Tom Brady! Będziesz grał w grę czy chcesz być znany z bycia zadowoloną z siebie małą piczką do końca swojego życia?"

Cała ta scena jest odniesieniem do tzw. Deflategate - kontrowersyjnej afery, w ramach której zespół New England Patriots został oskarżony o celowe niedopompowanie piłek futbolowych użytych w ich zwycięskim meczu przeciwko Indianapolis Colts w sezonie 2014/15. W rezultacie Tom Brady, rozgrywający Patriots, został zawieszony na cztery mecze, a drużyna musiała zapłacić grzywnę w wysokości miliona dolarów. To nie pierwszy raz kiedy South Park odnosi się do Deflategate - premierowy odcinek dziewiętnastego sezonu zawierał już opinię Parkera i Stone'a na ten temat. Ciekawi jesteśmy na co jeszcze trafimy w Fractured but Whole - bo o kolorze skóry zależnym od poziomu trudności już wiecie, prawda?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images