Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ubisoft przyłożył się do hieroglifów w grze Assassin's Creed: Origins - dowodem na to jest grafika promocyjna

0
0
Pracownicy Ubisoftu zawsze pieczołowicie studiowali czasy, w których planowali umiejscowić akcję gier z serii Assassin's Creed, dzięki czemu mogli oni wypełnić wirtualny świat treściami, które znamy z książek do historii. Specyficzne podejście firmy do tematu sprawiło, że mimo całej fantastycznej otoczki, jaką również oferuje ten cykl, niektórzy nauczyciele na lekcjach korzystają z tych produkcji do zobrazowania konkretnych wydarzeń lub przedstawienia ikonicznych lokacji czy postaci. Nie inaczej jest w Origins - najnowszej odsłonie cyklu, która trafi do sprzedaży już za kilka dni.


Przywiązanie deweloperów do detali potwierdza grafika promocyjna, która towarzyszy grze od jej pierwszej prezentacji na tegorocznych targach E3. Obrazek przedstawia ścianę hieroglifów, otaczających znajdujący się na środku symbol zakonu skrytobójców. Claire Manning, która studiowała historię Starożytnego Egiptu z czasów Kleopatry VII (czyli okres, o którym opowie Origins), postanowiła podjąć się odszyfrowania piktogramów i podzielić się swoimi wnioskami na Twitterze.


Łatwo było pokusić się o stwierdzenie, że hieroglify są kompletnie losowe, a liczy się tylko środkowy symbol. Manning po uważnym przestudiowaniu całości orzekła, że choć znajdują się tam wypełniacze, wciąż odpowiadają one hieroglifom z czasów tzw. Państwa Średniego (lata 2050 do 1760 p.n.e.), a pośród nich znajdują się frazy, które fani serii z łatwością rozpoznają. Pierwsza z nich to "Wszystko być może" nawiązująca do kultowego cytatu "Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone". Wśród symboli znajduje się również zdanie "Działamy w ciemności, by służyć światłu", które do gier wprowadził już Ezio Auditore. Czyżby miało się jednak okazać, że zdanie to sięga początków Bractwa a słynny mentor jedynie je przypomniał?

Historię skrytobójców zaczniemy odkrywać już w przyszłym tygodniu. Na koniec warto dodać, że analiza pani Manning została zauważona i doceniona przez sam Ubisoft. Kto wie, może i ją czeka oferta pracy, tak jak miało to miejsce w przypadku Arkane Studios...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images