Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Lara Croft jest najczęściej pokazywaną bohaterką z gier na okładkach czasopism

0
0
Choć seria Tomb Raider dorobiła się w ciągu 21 lat zaledwie jedenastu dużych odsłon, Lara Croft to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek gier komputerowych. Potwierdzili to w ubiegłym roku twórcy Księgi Rekordów Guinnessa, którzy policzyli, jak często archeolożka gościła na okładkach różnorakich magazynów. Po wnikliwej analizie doszli oni do wniosku, że do tej pory na całym świecie opublikowano co najmniej 1230 czasopism, w których postać wykreowana przez studio Core Design pojawiła się na pierwszej stronie. Gdyby dodać do tego wspominki w postaci samego imienia i nazwiska protagonistki, liczba ta wzrosłaby do 1400.


Popularność panny Croft nie dziwi, bo od początku miała ona ogromny potencjał marketingowy. Silna, niezależna i przede wszystkim piękna kobieta idealnie nadaje się do prezentowania na okładce kolorowego magazynu. Być może dlatego po wizerunek postaci chętnie sięgali nie tylko wydawcy czasopism poświęconych elektronicznej rozrywce. Lara pojawiała się także w magazynach dedykowanych filmom (duża w tym zasługa Angeliny Jolie, która dwukrotnie wcieliła się w jej rolę), zabawkom, muzyce, technologii i - oczywiście - lifestyle’owi.


Choć Lara Croft w przedbiegach pokonała wszystkich konkurentów, warto pamiętać, że rekord okładek dla pojedynczej gry należy do kogoś innego. Najchętniej pokazywaną na pierwszych stronach czasopism produkcją jest Assassin’s Creed II i biorąc pod uwagę fakt, że prasa drukowana systematycznie traci na popularności, a kolejne tytuły znikają z rynku wydawniczego, wynik ten zapewne nie zostanie już pobity.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083