Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Już za dwa tygodnie odbędzie się premiera wiedźmińskiego musicalu

0
0
O tym, jak wielkim sukcesem wizerunkowym stał się Wiedźmin 3: Dziki Gonświadczy obecność postaci Geralta z Rivii w różnych mediach w Polsce i za granicą. Powstaje przecież serial o przygodach Białego Wilka dla Netfliksa, a jakiś czas temu mówiło się o wystawieniu sztuki na podstawie prozy Sapkowskiego w teatrze IMKA. Do tego ostatniego jednak nie doszło, z czego zresztą skorzystał Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Już za dwa tygodnie, a konkretnie 15 września, odbędzie się tam premiera musicalu Wiedźmin.


Spektakl przygotowany przez gdyński teatr nie skupi się na tzw. wiedźmińskiej sadze, ale na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, co możemy wywnioskować po ogłoszonej obsadzie aktorskiej. Wśród ról - oprócz trzonu składającego się z Geralta oraz Jaskra - wymieniono takie postacie jak Ciri, Yennefer, Jeż z Erlenwaldu, królową Calanthe, jej córkę Pavetta, jarla wysp Skellige Eista Tuirseacha czy Eithne. Co ciekawe, na liście pojawiła się również Płotka, ale tym razem głosu nie użyczy jej znany z dodatku Krew i wino Wojciech Mann. Po tych właśnie postaciach można wywnioskować, że w spektaklu odwiedzimy Cintrę (Kwestia ceny), Brokilon (Miecz Przeznaczenia), Dolne Sodden (Coś więcej) oraz Rinde (Ostatnie życzenie).


Zdjęcia z próby spektaklu

Najbardziej intrygującą kwestią jest oczywiście to, kto zagra Białego Wilka - wiemy już, że w tej roli zobaczymy Krzysztofa Kowalskiego, gdyńskiego aktora, choć gościnnie dwa miecze ma przypasać Modest Ruciński z warszawskiego Teatru Studio. Co ciekawe, Ruciński jest powiązany z wirtualnymi przygodami Geralta, a konkretnie z grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów– podkładał w niej głosy Cedrikowi, Normanowi Sadorowi oraz Brasowi z Ban Ard.

Na profilu facebookowym Teatru Muzycznego możecie zobaczyć zdjęcia z prób, a jeśli planujecie wybrać się na musical, musimy Was przestrzec – większość biletów na spektakle w 2017 roku została już wyprzedana. Wciąż nam jednak trudno wyobrazić sobie wiedźmina śpiewającego o zarzynaniu potworów...


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083