Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Valve sprzedało już 70 milionów gier z serii Counter-Strike, najpopularniejsze jest CS:GO

0
0
Kolejny rok, kolejny rekord. Kiedy w sierpniu ubiegłego roku wspomnieliśmy, że firmie Valve udało się sprzedać ponad 60 milionów gier z serii Counter-Strike, nie spodziewaliśmy się, że niespełna dwanaście miesięcy później twórcy Steama dobiją do "siedemdziesiątki". Okazja do świętowania jest tak naprawdę podwójna, bo najmocniejsza odsłona cyklu - Counter-Strike: Global Offensive - właśnie przekroczyła granicę 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. To rezultat prawie dwa razy lepszy od Counter-Strike: Source.


Jeśli chodzi o układ sił w samej serii, to tutaj nic się nie zmienia. Najlepiej sprzedaje się wspomniane CS:GO, które w samej Polsce zostało przypisane do ponad miliona kont na Steamie. Counter-Strike: Source notuje aktualnie 15,7 mln sprzedanych kopii, a pierwszy CeeS prawie 13,5 miliona. Stawkę zamyka Counter-Strike: Condition Zero (10,9 mln) i Counter-Strike Nexon: Zombies (7,7 mln). Tej ostatniej produkcji nie bierzemy jednak pod uwagę w wyniku zbiorczym, ponieważ jest to w pełni produkt darmowy, na dodatek tworzony przez dewelopera innego niż Valve.

Najpopularniejszą grą na Steamie bezsprzecznie jest Dota 2, która przypisało do swoich kont ponad 100 milionów użytkowników. Musimy jednak pamiętać, że ta MOBA jest produktem darmowym, podobnie jak Counter-Strike Nexon: Zombies.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images