Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jeden z fanów ukończył wszystkie Fallouty w mniej niż godzinę i czterdzieści minut

0
0
Społeczność Fallouta ma nowego boga speedrunów. Fan ukrywający się pod wiele mówiącym pseudonimem "Tomatoanus" ustanowił nowy rekord świata w szybkości ukończenia wszystkich odsłon tej serii. Wyzwanie uwzględnia wyłącznie duże gry, a więc wszystkie Fallouty opatrzone cyferkami, a także przygotowane przez studio Obsidian Entertainment New Vegas. Wspomniany rekordzista zdołał uporać się z tymi tytułami w jedną godzinę, trzydzieści siedem minut i pięćdziesiąt cztery sekundy, poprawiając poprzedni rezultat o ponad cztery minuty.


Tomatoanus sukcesywnie parł do przodu i począwszy od Fallouta 2 powiększał przewagę nad poprzednim rekordzistą. Cztery pierwsze gry z serii (Fallout, Fallout 2, Fallout 3 Fallout: New Vegas) nasz bohater zamknął w 54 minuty, co było dobrym prognostykiem przed przystąpieniem do ostatniej części wyzwania. Tradycyjnie już, najbardziej czasochłonna okazała się właśnie "czwórka", której ukończenie zajęło mu blisko godzinę. Zdobyty wcześniej zapas zaprocentował na finiszu, pobicie dotychczasowego rezultatu aż o 4 minuty można uznać w speedrunowym środowisku za rewelacyjny wynik. Warto nadmienić, że Tomatoanus korzystał z doskonale znanych skrótów, które ze względu na specyficzną konstrukcją wszystkich Falloutów, pozwalają bardzo szybko zaliczyć fabułę. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że na cztery pierwsze odsłony cyklu gracz poświęcił nie więcej niż kwadrans.


Próbę przeprowadzono podczas nadawanego na żywo streamu, zapis całego wyzwania można jednak zobaczyć w serwisie YouTube. Dla Waszej wygody umieściliśmy ten film powyżej. Miłego oglądania.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083