Choć większość fanów Assassin’s Creed ogranicza kontakt z tą serią do gier komputerowych, istnieje też spora grupa ludzi, która poszerza swoją wiedzę o całym uniwersum za pośrednictwem książek i komiksów. Dodatkowe publikacje nierzadko zawierają cenne informacje na temat dalszych losów bohaterów, których próżno szukać w samych grach. Dobrym tego przykładem jest miniseria Assassin’s Creed: Reflections, wydawana w odcinkach od 8 marca bieżącego roku. Za pomocą kilku kolorowych zeszytów Ubisoft postanowił przedstawić w niej opowieści o kilku kluczowych protagonistach sagi, m.in. o Altaïrze Ibn-La'Ahadzie i Ezio Auditore. Ostatni – czwarty – zadebiutował dziś i już teraz można powiedzieć, że będzie cennym nabytkiem.
Wspomniany komiks skupia się w całości na Ratonhnhaké:tonie. Do tej pory niewiele wiadomo było na temat dalszych losów tej postaci, a sam Ubisoft nigdy nie zdradził, co metys robił po zakończeniu gry Assassin’s Creed III i w jaki sposób odszedł z tego świata. Mglistych informacji o ostatnich dniach bohatera udzielała jedynie gra Assassin's Creed IV: Black Flag i książka Abstergo Entertainment Employee Handbook, która trafiła do sprzedaży w dniu premiery Assassin’s Creed: Unity. Dowiedzieliśmy się z niej, że Connor poślubił nieznaną z imienia blondynkę i miał z nią kilkoro dzieci. Para następnie rozstała się, a asasyn umarł w samotności, będąc jedynie cieniem człowieka, którym był w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Czwarty odcinek miniserii Reflections skupia się właśnie na tym nieznanym epizodzie z życia skrytobójcy i przedstawia jego relacje z rodziną. Tyle na razie mówią udostępnione w sieci przykładowe strony zeszytu, które trafiły drogą mejlową do miłośników cyklu. Choć pełna treść komiksu wciąż nie jest znana, fani już teraz podkreślają, że Ubisoft wreszcie oddał Connorowi to, na co od dawna zasługiwał.
Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że Ubisoft celowo wprowadził fanów w błąd, sugerując złe zakończenie historii Ratonhnhaké:tona. Anouk Bachman (menadżer marki Assassin’s Creed w firmie Ubisoft) wyznała w jednym z podcastów, że była zaskoczona, jak łatwo miłośnicy serii łyknęli skąpe informacje o losach Connora przedstawione w Abstergo Entertainment Employee Handbook i uznali je za pewnik. Książka była pisana z perspektywy pracowników firmy Abstergo, a w tym uniwersum kontrolowany przez templariuszy koncern celowo wypowiada się negatywnie o asasynach, swych odwiecznych wrogach. Dopiero teraz dopisany został więc rozdział, który postawi bohatera we właściwym świetle.
WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...