Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Muzykę do gry Quake Champions stworzył były perkusista zespołów Nine Inch Nails i Marilyn Manson

0
0
Mimo że nadwornym kompozytorem w strzelaninach Bethesdy od kilku lat jest Mick Gordon, autor ścieżki dźwiękowej takich gier, jak Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Doom i Prey, nie stworzy muzyki do nowej odsłony serii Quake. Firma id Software postanowiła zatrudnić do tej roli Chrisa Vrennę, który już wcześniej maczał palce w produktach tego studia, ale szerszemu gronu jest znany przede wszystkim jako długoletni perkusista zespołów Nine Inch Nails i Marilyn Manson.


Vrenna, który od blisko dwudziestu lat współtworzy też zespół Tweaker, bębnił w Nine Inch Nails od 1989 do 1997 roku. W Marilyn Manson spędził z kolei siedem długich lat (2004 - 2011), ale tam oprócz perkusji obsługiwał również klawisze. Amerykanin mocno zaznaczył też swoją obecność w branży elektronicznej rozrywki, tworząc soundtracki do gier American McGee's Alice, Area 51, Alice: Madness Returns i Tabula Rasa. On również skomponował motyw przewodni w strzelaninie Doom 3 i wyprodukował podobny utwór w czwartej odsłonie serii Quake. Najwyraźniej dokonania artysty przypadły pracownikom firmy id Software do gustu, bo to właśnie jemu powierzono skomponowanie całej oprawy muzycznej do Quake Champions. Kilku utworów z tego soundtracku możecie posłuchać poniżej.


Mick Gordon także nie narzeka na brak zajęć, Bethesda wykorzystuje go w większości projektów tworzonych przez podległe tej firmie studia. Niedawno mieliśmy okazję być świadkiem jego talentu w Prey, a już w październiku usłyszymy skomponowaną przez niego muzykę w grze Wolfenstein II: The New Colossus.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Stwórz swoje własne wydawnictwo!


Labirynt / Prisoners 2013 pobierz darkwarez


Słowacki Juliusz - Lilla Weneda [Słuchowisko PL]


glo


》》HOT MAYA 《《


Gears 5 SPOLSZCZENIE


The Evil Within 2 Spolszczenie


Pyry tygodnia. Czarna za arogancję, biała za wielkiego ducha


Shahmaran (2023) (Sezon 1) / Lektor PL


AutoMapa 6.24 ( 2301 ) Polska / Europe ( PC_WinCE ) Cracked