Kiedy studio Ubisoft Montreal na poważnie zabrało się za tworzenie gry Assassin's Creed II, deweloperzy poświęcili mnóstwo czasu, żeby rozbudować informacje o całym uniwersum. To właśnie dzięki tej odsłonie serii wiemy, że pierwszego w historii morderstwa ukrytym ostrzem skrytobójcy dokonali jeszcze w starożytności i co ciekawe, stało się to na długo przed wydarzeniami, które opowie nadchodząca wielkimi krokami kontynuacja sagi. Zgodnie z tym, czego dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach o Assassin's Creed: Origins, akcja nowej gry rozgrywać będzie się zaledwie kilkadziesiąt lat przed narodzinami Chrystusa.
W grze Assassin's Creed II Ezio może odnaleźć sarkofag Dariusa - pierwszego asasyna, który użył ukrytego ostrza - ikonicznej broni bractwa - do morderstwa.
Choć autorzy gry Assassin's Creed: Origins dość jasno sugerują, że ich dzieło opowie o początkach bractwa asasynów, skrytobójcy działali w najlepsze na długo przed pojawieniem się jego głównego bohatera - Bayeka. Zgodnie z tym, co mówi nam Assassin's Creed II, pierwszego wyroku śmierci z użyciem ukrytego ostrza dokonał niejaki Darius, a stało się to 4 sierpnia 456 roku p.n.e. Celem mordercy stał się władca Persji, Kserkses I, który był marionetką działającego już w tamtych czasach zakonu templariuszy. Wspomniany już Bayek przyszedł na świat znacznie później. Wiemy to dzięki firmie Ubisoft, która zdążyła zdradzić, że w najnowszej odsłonie serii protagonista będzie świadkiem wzrostu potęgi królowej Kleopatry. Słynna władczyni Egiptu objęła samodzielne rządy nad krajem w 44 roku p.n.e., a już czternaście lat później popełniła samobójstwo, dlatego Bayek - z oczywistych względów - musi żyć w tym samym okresie historycznym. Warto od razu nadmienić, że w uniwersum Assassin's Creed królowa nie targnęła się na swoje życie, a w odejściu z tego świata pomogła jej niejaka Amunet. Co ciekawe, asasynka nie posłużyła się ikoniczną bronią używaną przez swoich pobratymców, ale żmiją, która ukąsiła kobietę, doprowadzając tym samym do jej śmierci.
WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE...