Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy Prey złożyli hołd grze System Shock wykorzystując kod 451

0
0
Opublikowane wczoraj demo gry Prey pozwala posiadaczom konsol ukończyć krótki fragment kampanii i przekonać się, że nowe dzieło Arkane Studios to nie "Dishonored w kosmosie", ale produkt mocno zbliżony do serii System Shock, a zwłaszcza jej drugiej odsłony. Przywiązanie deweloperów do pamiętnego cyklu strzelanin widać też w drobnym easter eggu, na który natkniemy się niedługo po rozpoczęciu zmagań. Chodzi o słynny kod "451", pozwalający otworzyć zamknięte drzwi do jednego z biur na stacji kosmicznej Talos-1.


Kod "451" zadebiutował w grze System Shock z 1994 roku, gdzie wykorzystaliśmy go do otworzenia pierwszego napotkanego zamka cyfrowego. Od tamtej pory był on sukcesywnie przemycany do wszystkich produktów, w których maczali palce twórcy tej serii. Kod pojawił się m.in. w takich tytułach, jak System Shock 2 (451), BioShock (0451), BioShock 2 (1540), BioShock Infinite (0451), Dishonored (451), Dishonored 2 (451), Deus Ex (0451), Deus Ex: Bunt ludzkości (0451) i Deus Ex: Rozłam ludzkości (0451). Wykorzystano go również w przygodówce Sanitarium oraz... Mafii III, o czym możecie przeczytać tutaj.


Warto podkreślić, że twórcy gry Prey złamali tradycję i nie przypisali kodu "451" do pierwszego zamkniętego zamku (jest nim sejf w pobliżu lokacji startowej). Deweloperzy uznali, ze słynna sekwencja liczb zasługuje na to, żeby otwierać drzwi do biura głównego bohatera zmagań, Morgana Yu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Windows XP Black Edition 8.2 PL


Potęga osobistego uroku - Brian Tracy, Ron Arden


Utknąłem fabularnie


Ciasto "Bałwan w tropikach"


Anytone AT-D878UV


Watch Dogs 2 Spolszczenie – Watch Dogs 2 po Polsku Dubbing


Zawody ,zawody,


Kaczyński w Zielonej Górze. Uzbrojeni policjanci chronili wejście na salę,...


Śmiertelny wypadek koło Dąbrowy Tarnowskiej. Nie żyje 20-latek


Zespół Vivat - Wszystko jest inaczej (Audio)

Latest Images