Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani gry Wiedźmin 3 chętniej kończą dodatki Serca z kamienia oraz Krew i wino, jeśli dysponują Edycją Gry Roku

0
0
Kiedy w marcu ubiegłego roku postanowiliśmy sprawdzić, ilu posiadaczy gry Wiedźmin 3 ukończyło dodatek Serca z kamienia, z zaskoczeniem odkryliśmy, że było ich mniej niż 10%. Później wyszło na jaw, że niewielkim zainteresowaniem fanów cieszyło się też drugie rozszerzenie Dzikiego Gonu. W lipcu 2016 roku, a więc kilka tygodni po premierze Krwi i wina, okazało się, że do krainy Toussaint udało się zaledwie 7% użytkowników podstawki w wersji na PlayStation 4 i 12% pecetowców korzystających ze Steamowej edycji. Czy coś zmieniło się od tamtego czasu? Czy bogate w zawartość dodatki do "trójki" cieszą się obecnie większym zainteresowaniem? Zobaczcie sami.

Wiedźmin 3: Krew i wino

Zacznijmy od Serc z kamienia. Ponad rok temu pierwszy dodatek ukończyło tylko 5.8% użytkowników PlayStation 4 i 9.8% graczy na PC (mowa o wersji Steam). Dziś wartości te przedstawiają się następująco: 11.5% dla PS4 i 16.6% dla blaszaków. Niewielki wzrost widoczny jest też w przypadku Krwi i wina. Miesiąc po premierze tego rozszerzenia "medalowe" zakończenie uzyskało 3% posiadaczy PS4 i 6.5% pecetowców, z kolei w więzieniu wylądowało 0.4% graczy na PS4 i 0.8% na PC. Blisko rok później rezultaty te prezentują się odrobinę lepiej: medal Vitis Vinifera otrzymało 6.9% graczy na PS4 i 11.8% na PC, a do celi trafiło 0.9% posiadaczy "peesczwórek" i 1.6% użytkowników wersji Steam.

Wyraźna różnica pomiędzy osiągnięciami pecetowców i konsolowców może sugerować, że to własnie użytkownicy blaszaków mieli więcej samozaparcia do ukończenia obu dodatków. Nie jest to do końca prawda. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wiedźmin 3 w wersji Steam korzysta z tych samych achievementów, co wydana niedawno wersja "gra roku", dlatego nie wiemy, jak dużą grupę stanowią te osoby, które sięgnęły po różne edycje Wiedźmina 3. Tymczasem trofea w obu edycjach na PlayStation 4 działają niezależnie od siebie: podstawka z kupowanymi oddzielnie dodatkami posiada swoje trofea, wersja GOTY swoje. I tutaj widać też ciekawą zależność: gracze, którzy dysponowali na starcie dostępem do obu rozszerzeń, chętniej je kończyli. Serca z kamienia na PS4 zaliczyło aż 18.1% posiadaczy edycji Gry Roku. Do Toussaint dotarło 20.9% konsolowców, a 11.4% z nich uzyskało medalowe zakończenie w Krwi i winie. W więzieniu wylądowało zaś 1.7% użytkowników. Porównajcie te wyniki z dokonaniami graczy z oryginalnej wersji gry, a zauważycie, że rezultat osiągany w Grze Roku prezentuje się dużo korzystniej. Na PC jest zapewne podobnie.

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Uwaga! Wszystkie powyższe dane pochodzą z publicznie dostępnych statystyk osiągnięć (PC, wersja Steam) i trofeów (PlayStation 4). Przypominamy, że pecetowa edycja Wiedźmina 3 na GOG-u nie oferuje tego typu informacji. Z przykrością informujemy, że nie byliśmy również w stanie sprawdzić, jak to wygląda na Xboksie One, ponieważ nie dysponujemy tą konsolą.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images