Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani gry Battlefield 1 przypadkiem odkryli odlotowego easter egga w dodatku Nie przejdą

0
0
Choć miłośnicy elektronicznej rozrywki często odnajdują ukryte niespodzianki w logiczny i przemyślany sposób, to jednak zdarza się, że za danym odkryciem stoi zwykły przypadek. Z takim właśnie przypadkiem mamy do czynienia w nawiązaniu do filmu animowanego Odlot z 2009 roku, które deweloperzy ze studia DICE umieścili w dodatku Nie przejdą (ang. They Shall Not Pass) do Battlefielda 1. Świetny easter egg prawdopodobnie nie zostałby tak szybko namierzony, gdyby jeden z fanów tej strzelaniny nie zaliczył uciążliwego (normalnie) glitcha i nie wpadł pod mapę "Wzgórza Verdun". Dzięki temu błędowi zdołał on zauważyć podwieszony do balonów domek, a ta informacja zachęciła innych członków społeczności do działania. Na efekty nie trzeba było długo czekać.


Fani gry Battlefield 1 szukali sposobu na uaktywnienie easter egga i w końcu go znaleźli. Okazało się, że trzeba stłuc stojące pod płotem butelki po winie, a następnie strzelić w trzy różne róży wiatrów umieszczone na dachach budynków. Wykonanie tych czynności sprawia, że nad znajdującym się oddali wzgórzem pojawiają się balony w kolorach flagi Francji (rozszerzenie Nie przejdą wprowadza do strzelaniny armię francuską) i podwieszony pod nim dom. To z kolei jest nawiązanie do filmu Odlot (ang. Up), którego bohaterowie podróżowali w identyczny sposób. Warto nadmienić, że rolę stera w Odlocie pełniła róża wiatrów w kształcie koguta - taka sama, do jakich strzelamy w Battlefieldzie 1. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że odniesienie dotyczy produkcji Pixara.


Wszystkim zainteresowanym polecamy zamieszczony obok film, który w dokładny sposób dokumentuje proces odpalenia opisanego wyżej easter egga.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles