Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani Dooma po 10 miesiącach od premiery gry znaleźli easter egga dotyczącego piątej odsłony serii

0
0
Czy Doom 5 powstanie? Biorąc pod uwagę świetne przyjęcie ubiegłorocznego rebootu strzelaniny i zadowalającą sprzedaż, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. W nadejście kolejnej odsłony cyklu najwyraźniej wierzy też samo studio id Software, bo w wydanej 13 maja 2016 roku "czwórce" znajduje się świetne odniesienie do ewentualnej kontynuacji. Co ciekawe, fani przez długi czas nie byli świadomi istnienia opisanego niżej easter egga. Dopiero kilka dni temu odkrył go Mahmut Saral, który w społeczności skupionej wokół serii Doom jest lepiej znany pod ksywą "Doom Collector".


Saral zorientował się, że nazwy pociągów, które wyświetlane są na stacji kolejowej w zaawansowanym kompleksie badawczym, mają ścisły związek z kolejnymi odsłonami serii. "D193" oznacza, że pierwszy Doom trafił do sprzedaży w 1993 roku, z kolei "D294" odnosi się do drugiego Dooma, który w sklepach wylądował niespełna rok później. Przypisy zgadzają się również w przypadku Dooma 3 i ubiegłorocznego rebootu, wisienką na torcie jest zaś... Doom 5. Dwa zera w nazwie pociągu sugerują, że produkt zostanie wydany dopiero w roku 2100, ale z pewnością nie będziemy czekać tak długo. Deweloperom chodziło zapewne o to, żeby nie dawać fanom złudnych nadziei, stąd mamy tu oznaczenie, które nie mówi kompletnie nic.


Fani próbują aktualnie rozszyfrować znaczenie wyświetlanych na ekranie godzin oraz poszczególnych terminalów, zwłaszcza, że czwarty Doom oznaczony jest w zupełnie inny sposób niż wcześniejsze odsłony serii. "Piątka" z kolei ma status nieznany, co dość dobrze oddaje aktualny stan rzeczy.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Stwórz swoje własne wydawnictwo!


Labirynt / Prisoners 2013 pobierz darkwarez


Słowacki Juliusz - Lilla Weneda [Słuchowisko PL]


glo


》》HOT MAYA 《《


Gears 5 SPOLSZCZENIE


The Evil Within 2 Spolszczenie


Pyry tygodnia. Czarna za arogancję, biała za wielkiego ducha


Shahmaran (2023) (Sezon 1) / Lektor PL


AutoMapa 6.24 ( 2301 ) Polska / Europe ( PC_WinCE ) Cracked