Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nastolatek z Francji, który wczoraj ranił swoich kolegów w szkole, grał w Hatred?

0
0
Czternaście osób zostało rannych w wyniku ataku, do którego doszło wczoraj w jednym z francuskich liceów. Siedemnastoletni Killian Barbey przyszedł do szkoły w miejscowości Grasse uzbrojony w dwa rewolwery, karabin myśliwski i kilka granatów. Te ostatnie okazały się być atrapą, ale broń palna nie, o czym szybko przekonał się dyrektor placówki i kilkoro uczniów. Zdarzenie zostało odnotowane przez światowe media, ale w przeciwieństwie do innych, podobnych strzelanin, nie poświęcono mu zbyt wiele miejsca - być może dlatego, że nikt nie zginął. Francuscy dziennikarze utrzymują, że chłopak interesował się masowymi morderstwami. Co ciekawe, żaden z nich nie powiązał zdjęcia profilowego na koncie facebookowym nastolatka z kontrowersyjną grą Hatred, która jest niczym innym, jak symulatorem ludobójcy.


Na facebookowy obrazek niedoszłego mordercy uwagę zwrócił dopiero Jarosław Zieliński - założyciel studia Destructive Creations, które grę stworzyło. Deweloper na naszą prośbę skomentował tę sprawę: "Z dziesięć lat temu, jak zaczynałem pracować w tej branży, mówiłem, że najwyższym achievementem jaki mógłbym osiągnąć, byłoby gdyby jakiś psychorozpierdalacz powiedział że to wina mojej gry, "bo w nią grał". Cóż, teraz gdy już niekoniecznie tak myślę, tamto 'marzenie' się poniekąd spełnia i nie wiem jak się do tego odnieść. Z jednej strony gra ma kategorię wiekową 'tylko dla dorosłych', z drugiej chłopak ma raptem 17 lat. Wina jego starych lub torrentów. Zresztą, równie dobrze w jego profilowe mogłoby trafić cokolwiek innego, świrów striggeruje wszystko. Ale jeżeli ma arta z Hatred w avatarze, to znaczy chyba, że art jest dobry, nie?"


Barbey zmienił zdjęcie profilowe w poniedziałek, zaledwie trzy dni przed atakiem w szkole. Dokładne motywy zamachowca nie są jeszcze znane, podejrzewa się jedynie, że uczeń był skonfliktowany z kolegami. W wyniku ataku do szpitala trafiły cztery osoby, ale życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe 10 osób odniosło jedynie lekkie obrażenia.

Śledczy dokładnie zbadali konta nastolatka w serwisach społecznościowych. Okazało się, że opublikował on raptem cztery posty na Twitterze i wszystkie dotyczyły niedawnego zamachu w Nicei, podczas którego terrorysta z premedytacją wjechał ciężarówką w tłum przechodniów. Nikt na razie nie wysuwa oskarżeń pod adresem gry Hatred, że mogła ona mieć bezpośredni wpływ na zachowanie chłopca.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images