Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Sid Meier's Civilization VI stolica Polski wróciła do Krakowa

0
0
Polska nigdy nie trafiła do podstawowej wersji gry z serii Sid Meier's Civilization, ale mieszkający nad Wisłą fani tych strategii i tak nie powinni mieć powodów do narzekań - studio Firaxis Games dwukrotnie dorzuciło naszą nację w ramach publikowanych po premierze dodatków. Szósta odsłona została wzbogacona o Polaków 20 grudnia 2016 roku i posiadacze tego rozszerzenia zdążyli już pewnie zauważyć, że Amerykanie dokonali drobnej korekty w temacie stolicy naszego kraju. O ile w "piątce" była to Warszawa, tak w "szóstce" jest to Kraków.


Korekcie uległa zarówno liczba, jak i lista proponowanych miast. W Civilization V było ich w sumie 34, natomiast w szóstej odsłonie 30. Warto odnotować, że tylko piętnaście nazw jest obecnych w obu produkcjach: wspomniane już Kraków i Warszawa, a także Gdańsk, Wrocław, Częstochowa, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Świdnica, Łódź, Płock, Szczecin, Poznań, Radom i Wałbrzych. Z "szóstki" wyleciały wszystkie propozycje litewskie (więcej na ich temat przeczytasz tutaj), co jest akurat zrozumiałe, a wśród nowych miejscówek znajdziemy tylko jedną, która nie znajduje się obecnie w granicach naszego kraju - Lwów. Pozostałymi miastami są Tarnów, Kalisz, Inowrocław, Radomsko, Sącz, Zamosć, Stalowa Wola, Piotrków Trybunalski, Głogów, Słupsk, Legnica, Gniezno, Racibórz i Konin.

Nie wiadomo czym kierowali się deweloperzy dokonując powyższych zmian, ale ich decyzja mogła mieć związek z faktem, że to właśnie Kraków najdłużej był stolicą naszego kraju. Z małymi przerwami formalnie pełnił tę funkcję od 1039 do 1795 roku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083