Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Leo Messi jest rekordzistą w liczbie występów na okładkach gier piłkarskich

0
0
Lionel "Leo" Messi ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć sportowych, ale wśród nich znajdują się również te luźno związane z popisami na boiskowej murawie. Argentyńczyk, który od początku swojej kariery związany jest z hiszpańskim klubem FC Barcelona, przez kilka lat dzielnie promował serię FIFA studia EA Sports. Dzięki podpisanemu w 2011 roku kontraktowi, napastnikowi już trzy lata później udało się wyrównać rekord najczęściej prezentowanego futbolisty na okładkach gier piłkarskich, który należał do Wayne'a Rooneya. Stało się to 23 września 2014 roku, w dniu premiery gry FIFA 15. Kilkanaście miesięcy później najbardziej znany zawodnik Barcelony został samodzielnym liderem tej klasyfikacji.


Messi przez trzy lata regularnie pojawiał się na okładkach gier z serii Pro Evolution Soccer (edycje 2009, 2010 i 2011), aż w listopadzie 2011 roku upomniała się o niego firma EA Sports. Argentyńczyka skusiły zapewne lepsze warunki finansowe - jak doskonale wiecie, Electronic Arts to jeden z największych koncernów w branży elektronicznej rozrywki, stać więc go na to, by wypłacać świetnie zarabiającym sportowcom horrendalnie wysokie honoraria. Niedługo po zawarciu nowego kontraktu napastnik reklamował odświeżoną wersję FIFA Street, a kilka miesięcy później zagościł na pudełku nowej edycji najbardziej znanej piłkarskiej serii. Sylwetka boiskowego czarodzieja, który mimo niepozornego wzrostu (169 cm) zachwyca swoim talentem miliony ludzi na całym świecie, zdobiła okładki gier FIFA 13, FIFA 14, FIFA 15 oraz FIFA 16. W przypadku "siedemnastki" zrezygnowano już z jego usług.

Tą okładką Messi pobił dotychczasowy rekord.

Warto w tym miejscu nadmienić, że poprzedni rekordzista, czyli Wayne Rooney, stracił status głównej gwiazdy serii właśnie na rzecz Argentyńczyka i nic nie wskazuje na to, żeby Elektronicy skorzystali jeszcze z jego usług, nawet w charakterze lokalnej gwiazdy. W FIF-ie 16 honoru Albionu bronił Jordan Henderson, czyli aktualny kapitan Liverpoolu. Z kolei na okładce "piętnastki" w ogóle zabrakło Anglika. W Wielkiej Brytanii produkt ukazał się z podobizną Belga Edena Hazarda, który na co dzień stanowi mocny punkty drużyny Chelsea F.C.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images