Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Współtwórca fabuł gier z serii Portal, Half-Life i Left 4 Dead odszedł z firmy Valve

0
0
Firma Valve straciła kolejnego pracownika, który miał istotny wpływ na tworzenie gier z serii Half-Life, Portal i Left 4 Dead. To Erik Wolpaw - jeden z trzech najbardziej zasłużonych pisarzy we wspomnianym studiu. Amerykanin został zatrudniony w 2004 roku, niedługo po premierze drugiej odsłony cyklu Half-Life, i z miejsca rozpoczął prace nad trzema planowanymi rozszerzeniami do tej produkcji. Ostatecznie ukazały się tylko dwa dodatkowe epizody, a trzeci został z czasem anulowany. Od tamtej pory miłośnicy przygód Gordona Freemana z utęsknieniem czekają na kontynuację historii, co boli tym bardziej, że opowieść w grze Half-Life 2: Episode Two zakończyła się zupełnie nieoczekiwanym zwrotem akcji. W październiku od tego wydarzenia minie dziesięć lat.


Wolpaw swoją decyzję ogłosił na swoim profilu facebookowym 17 lutego 2017 roku, co oczywiście natychmiast przykuło uwagę fanów Half-Life'a. To drugi z kluczowych scenarzystów, który pożegnał się z Valve w ostatnim czasie. Rok wcześniej z tej firmy odszedł Marc Laidlaw - jeden z autorów fabuły do pierwszej i drugiej odsłony tego cyklu. Rezygnacja Laidlawa była z pewnością bardziej bolesna, ale fakt, że również Wolpaw żegna się teraz z Gabe'em Newellem i spółką, niezbyt dobrze wróży dalszemu rozwojowi całej serii.


Erik Wolpaw pracuje obecnie nad drugą grą z serii Psychonauts w studiu Double Fine Productions. Ostatnia gra z serii Half-Life (Episode Two) została opublikowana 10 października 2007 roku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images