Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Czy Ubisoft szykuje remake gry Assassin's Creed na jej dziesiąte urodziny? Oby!

0
0
13 listopada 2017 roku seria Assassin's Creed będzie obchodzić dziesiątą rocznicę swojego istnienia, więc podejrzewamy, że firma Ubisoft hucznie uczci to wydarzenie. Dużą niespodzianką dla fanów tej sagi może okazać się pełnoprawny remake pierwszej odsłony cyklu, o którym zrobiło się głośno wczoraj dzięki anonimowemu użytkownikowi serwisu 4chan. Ów jegomość ujawnił kilka informacji na temat odświeżonej wersji "jedynki" i choć plotkę traktujemy z przymrużeniem oka, to jednak przyznajemy, że brzmi ona bardzo ciekawie.


Informator twierdzi, że gra przygotowywana jest przez studio Ubisoft Quebec, a napędzać będzie ją silnik AnvilNext 3.0, który zostanie wykorzystany również w nowej odsłonie serii, czyli Assassin's Creed: Empire(warto od razu dodać, że tytuł ten nie został nigdy oficjalnie potwierdzony). Pierwszy zwiastun remake'u ma trafić do sieci w połowie lipca, co akurat byłoby dziwnym posunięciem ze strony wydawcy, bo Ubisoft świadomie pominąłby zapowiedź produktu na czerwcowych targach E3 w Los Angeles. Pamiętajmy, że od wielu lat francuski koncern ujawnia swoje przyszłe projekty na tej właśnie imprezie.

Akcja gry Assassin's Creed: Bloodlines rozgrywała się na Cyprze.

Interesująco zapowiada się też zawartość remake'u. Informator utrzymuje, że oprócz pierwszej odsłony serii, pakiet zawierać będzie również stworzone od nowa misje z gier Assassin's Creed: Altair's Chronicles i Assassin's Creed: Bloodlines, które wcześniej pojawiły się wyłącznie na platformy mobilne. Kolejną nowością mają być sekwencje wspomnień powstałe na bazie książki Assassin's Creed: Tajemna krucjata Olivera Bowdena. Co ciekawe, w nagraniach kwestii dialogowych do zadań z Bloodlines i Altair's Chronicles ma wziąć udział Cas Anvar, czyli ten sam aktor, który podkładał głos Altairowi w Revelations. W ten sposób firma Ubisoft zlikwidowałaby problem różnic w barwie głosu tego bohatera. Jak doskonale wiecie, w rolę skrytobójcy z Masjafu wcielały się aż cztery różne osoby.

Z ogromnym zainteresowaniem będziemy śledzić dalsze informacje na temat ewentualnego remake'u "jedynki", o ile ten w ogóle powstaje. Nie da się ukryć, że opisany wyżej pakiet z radością powitaliby wszyscy fani serii, na razie jednak jest to zwykła plotka.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083