Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Square Enix świętuje trzydzieste urodziny gry Final Fantasy butelką wina za prawie 4000 złotych

0
0
Choć do trzydziestych urodzin serii gier Final Fantasy pozostało mnóstwo czasu (pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała 18 grudnia 1987 roku), to już teraz widać jak na dłoni, że firma Square Enix nie zamierza czekać ze świętowaniem na święta Bożego Narodzenia. Koncern wprowadził właśnie do sprzedaży butelkę francuskiego wina, które ma uświetnić fanom fetowanie okrągłej rocznicy. Ta atrakcja do tanich jednak nie należy. Zestaw zawierający trunek i dwa specjalnie zaprojektowane kieliszki kosztuje 108 tysięcy jenów, czyli ok. 3800 złotych.


Bardzo wysoką ceną zestawu zainteresowali się dziennikarze serwisu Kotaku i dość szybko odkryli oni, że butelka wina Chateau Meyney z 1987 roku łatwo dostępna i kosztuje "zaledwie" 300 złotych. Wszystko wskazuje więc na to, że wartość kompletu mocno podbijają wspomniane wyżej kieliszki, wysadzane kryształami Swarovskiego. Na szkle znajduje się również grawerowany napis "Final Fantasy 30th Anniversary", który nie pozostawia złudzeń, na jaką uroczystość został ten pakiet przygotowany.


Choć cena wydaje się dla zwykłych śmiertelników zaporowa, nie mamy najmniejszych wątpliwości, że rocznicowy zestaw rozejdzie się jak świeże bułeczki. Fanów serii Final Fantasy nie brakuje, a wśród nich znajdą się zapewne ludzie pamiętający jej pierwszą odsłonę, dla których wysupłanie takiej kwoty nie będzie stanowić kłopotu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images