Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra DiRT: Showdown na PC lepiej rozdawała się za darmo przez dwa dni, niż sprzedawała przez ostatnie cztery lata

0
0
Posiadacze pecetów chętnie skorzystali z prezentu, jaki niedawno ofiarowała im firma Codemasters. Dwa tygodnie temu brytyjski wydawca postanowił rozdać za darmo grę DiRT: Showdown z 2012 roku, która prawdopodobnie już wkrótce zostanie całkowicie wycofana ze sprzedaży. Promocja przeprowadzona z pomocą sklepu Humble Store cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. W ciągu 48 godzin łowcy okazji wygenerowali ponad milion kluczy, które pozwoliły im dodać ścigałkę do konta Steam bez ponoszenia opłat.


Gra DiRT: Showdown trafiła do sprzedaży 24 maja 2012 roku, ale wśród pecetowców nie zrobiła furory. Przez ponad cztery lata produkt firmy Codemasters nabyło na Steamie zaledwie 795 tysięcy osób, mimo że na ostatniej świątecznej promocji był on dostępny za niespełna 10 złotych. O wiele więcej posiadaczy blaszaków sięgnęło po ten tytuł, kiedy sklep Humble Store zaczął oferować go całkowicie za darmo. Z danych serwisu SteamSpy wynika, że od rozpoczęcia tego rozdawnictwa grę dodało do konta 1,080,455 pecetowców.

Omawiany produkt wciąż można kupić na Steamie w standardowej cenie 14.99$ (około 60 złotych), ale zapewne tylko przez krótki czas. Codemasters zawsze wycofuje swoje ścigałki ze sprzedaży, kiedy wygasa termin ważności licencji zawartych z koncernami samochodowymi. O tym, że taka sytuacja może mieć miejsce, najlepiej świadczy przypadek trzeciej odsłony cyklu DiRT. Ten tytuł był oferowany za darmo w połowie listopada ubiegłego roku, a chwilę później grę usunięto ze sklepu. Warto nadmienić, że w okresie tamtej promocji wygenerowano ponad dwa miliony kluczy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images