Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Amerykański epizod w serii Assassin's Creed został wyraźnie zasugerowany już w dodatku do Brotherhooda

0
0
Finałowa misja w dodatku Zaginięcie Leonarda do gry Assassin's Creed: Brotherhood rozgrywała się we wnętrzu świątyni pitagorejskiej, gdzie Ezio Auditore i Leonardo da Vinci zobaczyli na ścianach budowli tajemnicze liczby. Drugi z wymienionych panów poprawnie ułożył je w ciąg 43°39'19.0"N 75°27'42.0"W, choć z oczywistych względów nie mógł on wiedzieć, że ma do czynienia ze współrzędnymi geograficznymi. Co innego gracze. Miłośnicy serii Assassin's Creed szybko wrzucili podane koordynaty do oferowanego przez firmę Google serwisu z mapami i okazało się, że wskazują one miejsce w północno-wschodnim zakątku Stanów Zjednoczonych.


Fani sagi o skrytobójcach poprawnie zinterpretowali podsuniętą przez Ubisoft wskazówkę, która była ewidentnym odniesieniem do trzeciej odsłony cyklu, choć na potwierdzenie swoich przypuszczeń musieli czekać aż półtora roku. Podane w Zagnięciu Leonarda współrzędne wskazują lokalizację Wielkiej Świątyni w miejscowości Turin, gdzie rozgrywają się ostatnie sceny w "trójce" - arcyważne z punktu widzenia fabuły. Dość powiedzieć, że to właśnie w tym miejscu Desmond Miles podejmuje kluczową decyzję, która ma wpływ na losy całego świata.

To miejsce wskazują współrzędne. Trudno o bardziej oczywistą wskazówkę.

Dodatek Zaginięcie Leonarda zadebiutował na początku marca 2011 roku. Dwanaście miesięcy później firma Ubisoft ujawniła, że akcja gry Assassin's Creed III będzie rozgrywać się w USA, świątynię zaś zwiedziliśmy dopiero po premierze tego produktu, która miała miejsce ostatniego dnia października 2012 roku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Intel Technologies