Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Prey to reboot totalny - nowa gra nie zawiera żadnych odniesień do pierwowzoru

0
0
Zakończenie wydanej w 2006 roku gry Prey w oczywisty sposób sugerowało, że przygody porwanego przez kosmitów Indianina doczekają się pełnoprawnej kontynuacji. Ostatecznie nic takiego się nie wydarzyło - choć Bethesda faktycznie finansowała sequel tej strzelaniny, to projekt został anulowany, zanim studio Human Head sfinalizowało prace nad swoim nowym dziełem. Od kilku miesięcy wiadomo, że Prey powróci, ale w zupełnie innej formie. Tym razem tworzy go firma Arkane, która fanom elektronicznej rozrywki znana jest głównie za sprawą serii Dishonored.


Choć pierwszy zwiastun gry nie pozostawiał złudzeń, że nowy Prey idzie w zupełnie inną stronę niż jego pamiętny pierwowzór, to jednak po cichu liczyliśmy na to, że akcja obu produkcji będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum. Kilkanaście dni temu nadzieje te ostatecznie rozwiał Pete Hines z Bethesdy. Oznajmił on dziennikarzom serwisu Game Informer, że produkowany przez studio Arkane tytuł całkowicie odcina się od przeszłości i nie zawiera żadnych odniesień do poprzednika. Wydawca chciał, aby deweloperzy pracowali od zera nad tą marką i nie mieli żadnych obciążeń związanych z istnieniem starszej strzelaniny.

Co ciekawe, deweloperzy rozpoczęli prace nad grą zanim na horyzoncie pojawiła się opcja skorzystania z marki Prey. Przedstawiciele studia Arkane utrzymują, że chcieli stworzyć produkcję z gatunku science-fiction, w której gracz byłby ścigany przez kosmitów w niewielkiej stacji kosmicznej. Tytuł pojawił się później, a że doskonale korespondował on z fabułą gry, postanowiono go użyć. Autorzy twierdzą ponadto, że ich Prey jest tym dla System Shocka, czym Dishonored było dla serii Thief. Zespół pod kierownictwem Raphaela Colantoniego nie ukrywa swoich inspiracji dawnymi produkcjami studia Looking Glass, co akurat jest dobrym prognostykiem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles