Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Siedziba Saurona z Władcy Pierścieni to najwyższy budynek stworzony z myślą o grach z serii LEGO

0
0
Nie jest żadną tajemnicą, że studio Traveller's Tales bardzo poważnie podchodzi do wznoszenia budynków widocznych w grach z serii LEGO, mimo że te ostatnie produkowane są w wyjątkowo szybkim tempie. Deweloperzy wielokrotnie zarzekali się, że nie odstawiają fuszerki i wszystkie wirtualne konstrukcje tworzą z tych samych klocków, które dostępne są w rzeczywistości. Dzięki takiemu podejściu do sprawy autorzy są w stanie dokładnie sprawdzić, jakie klocki zostały wykorzystane w procesie produkcji i ile ich faktycznie było. Prym wiedzie tu siedziba Saurona z gry LEGO: Władca Pierścieni, która jest najwyższą budowlą w historii całego cyklu.


Choć wspomniana gra zadebiutowała w 2012 roku, do tej pory deweloperom nie udało się pobić ustanowionego wówczas rekordu. Barad-dûr, bo tak nazywa się twierdza zlokalizowana w Mordorze, ma dokładnie 2,48 metra wysokości, a do jej powstania zużyto w sumie 53,673 klocków. Najwięcej z nich wykorzystano oczywiście do wzniesienia dolnej części fortecy - łącznie było ich 34,032. Charakterystyczna wieża, gdzie w filmowej trylogii mogliśmy zobaczyć Oko Saurona, pochłonęła jedynie 5,046 klocków.

Warto dodać, że monstrualna budowla nigdy nie doczekała się swojego odpowiednika w rzeczywistości. Firma LEGO stworzyła kiedyś serię korzystającą z marki Władca Pierścieni, ale nie było mowy o wrzuceniu do jednego pudełka tak dużej liczby klocków. Największe zestawy dostępne na rynku nie zawierają nawet sześciu tysięcy elementów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles