Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Siedziba Saurona z Władcy Pierścieni to najwyższy budynek stworzony z myślą o grach z serii LEGO

0
0
Nie jest żadną tajemnicą, że studio Traveller's Tales bardzo poważnie podchodzi do wznoszenia budynków widocznych w grach z serii LEGO, mimo że te ostatnie produkowane są w wyjątkowo szybkim tempie. Deweloperzy wielokrotnie zarzekali się, że nie odstawiają fuszerki i wszystkie wirtualne konstrukcje tworzą z tych samych klocków, które dostępne są w rzeczywistości. Dzięki takiemu podejściu do sprawy autorzy są w stanie dokładnie sprawdzić, jakie klocki zostały wykorzystane w procesie produkcji i ile ich faktycznie było. Prym wiedzie tu siedziba Saurona z gry LEGO: Władca Pierścieni, która jest najwyższą budowlą w historii całego cyklu.


Choć wspomniana gra zadebiutowała w 2012 roku, do tej pory deweloperom nie udało się pobić ustanowionego wówczas rekordu. Barad-dûr, bo tak nazywa się twierdza zlokalizowana w Mordorze, ma dokładnie 2,48 metra wysokości, a do jej powstania zużyto w sumie 53,673 klocków. Najwięcej z nich wykorzystano oczywiście do wzniesienia dolnej części fortecy - łącznie było ich 34,032. Charakterystyczna wieża, gdzie w filmowej trylogii mogliśmy zobaczyć Oko Saurona, pochłonęła jedynie 5,046 klocków.

Warto dodać, że monstrualna budowla nigdy nie doczekała się swojego odpowiednika w rzeczywistości. Firma LEGO stworzyła kiedyś serię korzystającą z marki Władca Pierścieni, ale nie było mowy o wrzuceniu do jednego pudełka tak dużej liczby klocków. Największe zestawy dostępne na rynku nie zawierają nawet sześciu tysięcy elementów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images