Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Po sprzedaży firmy Mojang twórca Minecrafta kupił najdroższy dom w Beverly Hills

0
0
Nie ma żadnych wątpliwości, że Markus "Notch" Persson jest obrzydliwie bogatym człowiekiem. Pomysłodawca gry Minecraft zarobił mnóstwo pieniędzy nie tylko na dystrybucji swojego flagowego produktu, ale również na sprzedaży studia Mojang, które w 2014 roku koncern Microsoft przejął za 2,5 miliarda dolarów. Na konto dewelopera wpłynęła znaczna część tej kwoty, dzięki czemu Szwed może teraz pławić się w luksusach i spełniać rozmaite fanaberie. Jedną z nich było kupno posiadłości w mieście Beverly Hills za 70 milionów dolarów.


Persson kupił dom w Kalifornii 18 grudnia 2014 roku, zaledwie trzy miesiące po informacji o dobiciu targu pomiędzy studiem Mojang a Microsoftem. Nie dość, że transakcja okazała się rekordowa (nigdy wcześniej nie sprzedano w Beverly Hills nieruchomości za tak wysoką kwotę), to na dodatek Persson pokonał w licytacji kilku celebrytów, m.in. Jaya-Z i Beyoncé. Nowa posiadłość dewelopera może pochwalić się fantastyczną lokalizacją, oferującą widoki na wszystkie strony świata, a także piętnastoma toaletami, wartymi w sumie 84,000 dolarów. Warto nadmienić, że sąsiadami Notcha stali się Ringo Starr (były perkusista zespołu The Beatles) oraz amerykańska aktorka Jennifer Aniston.

Kalifornijska posiadłość Perssona ma w sumie 2136 metrów kwadratowych powierzchni. Wraz z domem Szwed dokupił też od razu całe oferowane wyposażenie, warte 6 milionów dolarów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images