Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Borderlands 2 ma rekord Guinnessa za największą liczbę easter eggów w grze video

0
0
Seria gier Borderlands, a w szczególności jej druga odsłona, znana jest z olbrzymiej dawki humoru, obecnego zarówno w monologach bohaterów niezależnych, jak i w samym projekcie świata. Radosna rozwałka szalonych mieszkańców Pandory i zmutowanych stworów nierzadko przerywana jest również licznymi odniesieniami do szeroko rozumianej popkultury. Tych ostatnich jest tak wiele, że twórcy Księgi Rekordów Guinnessa postanowili uhonorować deweloperów odpowiednim wyróżnieniem.


Autorzy Księgi obliczyli, że w produkcie studia Gearbox Software znajduje się w sumie 411 różnych easter eggów. Deweloperzy nie oszczędzili nikogo, dlatego oprócz mniej lub bardziej oczywistych nawiązań do filmów, seriali telewizyjnych utworów muzycznych, artystów i konkurencyjnych gier video, Borderlands 2 zawiera również odniesienia do internetowych memów, a nawet amerykańskiego Urzędu Pocztowego. Wszystkich niespodzianek nie sposób wymienić, ale jeśli potrzebujecie namacalnego dowodu, zwróćcie uwagę choćby na ognisko z serii Dark Souls, o którym pisaliśmy na łamach naszego serwisu.

Warto nadmienić, że do serii Borderlands należy również rekord Guinnessa za największą liczbę broni palnych w grze komputerowej, choć oficjalnie uznany wynik budzi pewne wątpliwości. Nie można wykluczyć, że w przypadku easter eggów jest podobnie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images