Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Stacja CNN ubarwiła materiał o rosyjskich hakerach zdjęciem z włamu do terminalu w Falloucie 3

0
0
W jaki sposób można ubarwić telewizyjny materiał o rosyjskich hakerach, aby oglądający go widzowie w Stanach Zjednoczonych mieli przeświadczenie, że faktycznie dotyczy on internetowych terrorystów z kraju rządzonego przez Władimira Putina? Można wrzucić do niego wybrane sceny z kultowego filmu Matrix, można również umieścić planszę przedstawiającą proces "otwierania" terminalów komputerowych w grach z serii Fallout. Na ten ostatni pomysł wpadli ostatnio pracownicy amerykańskiej stacji CNN, czym mocno rozbawili fanów postapokaliptycznego cyklu.


30 grudnia 2016 roku telewizja CNN szeroko komentowała propozycję prezydenta Baracka Obamy dotyczącą nałożenia sankcji na Rosję za cyberataki, jakich rzekomo mieli dokonać hakerzy z tego kraju. Wśród wielu użytych przez montażystów przebitek, znalazł się jeden obrazek, który przykuł uwagę miłośników Fallouta. Prezentuje on ekran terminalu komputerowego z trzeciej odsłony serii, gdzie włamanie polega na wskazaniu prawidłowego słowa spośród kilkunastu dostępnych pozycji. Screenshot został co prawda odwrócony i rozmazany, ale charakterystyczne ułożenie znaków w trybie tekstowym nie pozostawia złudzeń, że zdjęcie pochodzi z wymienionej gry. Przez chwilę w materiale widać było nawet zielone kwadraciki, które informują użytkownika o liczbie pozostałych prób.


Tego typu wtopy nie są niczym nowym, bo pracownicy stacji telewizyjnych nie zawsze orientują się, że szukany przez nich w Google'u obrazek może pochodzić z gry komputerowej. Dla przykładu Duńczycy ubarwili raz materiał o sytuacji z Syrii zdjęciem z pierwszej odsłony serii Assassin's Creed. Mistrzami w tej dziedzinie okazali się jednak Turcy, którzy doszukiwali się szyfrów użytych przez organizatorów niedawnego zamachu stanu w notesie z kodami do Grand Theft Auto IV.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles