Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Remake pierwszej gry z cyklu Diablo uświetni dwudzieste urodziny serii

0
0
Byliśmy pewni, że firma Blizzard Entertainment zaprezentuje dużą niespodziankę związaną z serią Diablo na rozpoczętym wczoraj BlizzConie, ale nie podejrzewaliśmy, że będzie ona miała związek z pierwszą odsłoną tego cyklu, której 31 grudnia 2016 roku stuknie dwadzieścia lat. Wbrew wcześniejszym plotkom "Zamieć" nie pokusiła się o pełnoprawny remake uwielbianego przez fanów Diablo II, ale postanowiła odświeżyć kultowy pierwowzór na silniku "trójki". Co najważniejsze, remaster będzie dostępny całkowicie za darmo, a zainstalujemy go wraz z łatką, która zadebiutuje w styczniu.


Remake Diablo będzie osobnym lochem, do którego przeniesiemy się za pomocą specjalnego portalu w Starym Tristram - jednej z pierwszej lokacji, jaką odwiedzamy w Diablo III. Deweloperzy przygotowali specjalny filtr wizualny oraz zmodyfikowali interfejs użytkownika w taki sposób, aby wizyta w starych podziemiach maksymalnie przypominała to, co obserwowaliśmy na ekranach monitorów blisko dwadzieścia lat temu. Niestety, nie możemy liczyć na oryginalne pliki graficzne. Blizzard od razu uciął spekulacje w tym temacie, informując, że składający się z szesnastu poziomów loch zostanie zaprojektowany na silniku "trójki". Poniżej znajdziecie obrazek, który daje pewien pogląd, jak remaster będzie wyglądać.


Deweloperzy zaserwują wszystkich charakterystycznych bossów z pierwowzoru, czyli Rzeźnika, Króla Szkieletów, Łazarza i Diablo. Sporą niespodzianką jest wieść, że w nowym lochu poruszać będziemy się tylko w ośmiu kierunkach, czyli tak, jak w oryginalnym Diablo. Po ukończeniu przygody otrzymamy z kolei legendarny klejnot, który przypomina znany z zakończenia "jedynki" Kamień Dusz. Najważniejsze jednak jest to, że remake odpalimy już... w przyszłym tygodniu. Patch będzie dostępny na serwerach testowych Blizzarda, dlatego wszyscy zainteresowani nie muszą czekać do stycznia, aby zobaczyć przygotowywany remaster w akcji.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles