Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Przejście świata na piechotę w grze Far Cry: Primal zajmuje 42 minuty

0
0
Znamy już odpowiedź na pytanie, ile czasu zajmuje wędrówka od jednego końca mapy do drugiego w grze Far Cry: Primal. Udzielił jej użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie TheyCallMeConnor, który od dłuższego czasu specjalizuje się w mierzeniu wirtualnych światów z perspektywy przechodnia. W przypadku przygód Takkara spacer zakończył się po niespełna trzech kwadransach, jednak należy pamiętać, że poprzednie odsłony tego cyklu wcale nie wypadały w tej rywalizacji lepiej. W "trójce" jego wędrówka trwała, co prawda, o cztery minuty dłużej, ale już w grze Far Cry 4 pokonanie odcinka wytyczonego w najszerszym miejscu mapy zajęło mu tylko 39 minut.


Choć rezultaty osiągane przez naszego śmiałka trudno uznać za miarodajne (prędkość poruszania się postaci w poszczególnych tytułach różni się znacząco, na dodatek często sama konstrukcja terenu nie ułatwia zadania), to jednak dają one pewne wyobrażenie, jak duże światy tworzą deweloperzy. Godzinny spacer po mapie to wcale nie tak mało - mniej więcej tyle czasu TheyCallMeConnor spędził na podróży przez wyspy Skellige w Wiedźminie 3 (tu w wędrówce uwzględniono też pływanie) i przemierzenie pustkowi w czwartym Falloucie. Niekoronowanym królem w tym specyficznym rankingu pozostaje jednak trzecia odsłona serii Just Cause, gdzie przedostanie się z jednego końca archipelagu Medici na drugi zajmuje prawie dziewięć godzin!


Wszystkim zainteresowanym polecamy film dokumentujący przeprawę w Far Cry: Primal. Warto od razu nadmienić, że przeprowadzenie tego testu nie byłoby możliwe bez kilku oszustw. Autor musiał pozbyć się w sztuczny sposób dzikich zwierząt, bo jak sam wyznał - był atakowany przez drapieżniki tak często, że materiału nie dałoby się oglądać.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles