Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W soundtracku do gry Doom ukryta jest głowa Johna Romero nabita na pal

0
0
Brian Skeel znów to zrobił. Człowiek, który zaledwie kilka dni temu wyodrębnił z soundtracku do gry Doom dobrze ukryte zdanie "Jezus Cię kocha", poszedł za ciosem i odnalazł kolejnego easter egga przygotowanego przez Micka Gordona. Choć sam nie był w stanie określić co on oznacza, z pomocą przyszli fani strzelaniny. Tym razem rzecz dotyczy obrazka przedstawiającego głowę Johna Romero nabitą na pal, znaną doskonale wszystkim fanom drugiej odsłony kultowej serii. Australijski kompozytor umieścił jej podobiznę na końcu utworu SkullHacker.


Słynny obrazek można zobaczyć po wygenerowaniu spektrogramu wspomnianego kawałka w zaawansowanym programie do obróbki audio. Widoczne w ten sposób widmo częstotliwości dźwięku ujawni nam wówczas charakterystycznego sprite'a, który po raz pierwszy został użyty przez studio id Software w grze Doom II: Hell on Earth. Głowa Johna Romero ukryta była za ścianą podczas finałowego pojedynku z Ikoną Grzechu - strzelając rakietami w otwór umieszczony na podobiźnie ogromnego kozła musieliśmy de facto zniszczyć nabite na pal truchło programisty. Obrazek ukazywał się nam w pełnej krasie dopiero wtedy, kiedy skorzystaliśmy z kodu umożliwiającego poruszanie się w trybie ducha.


To nie pierwszy easter egg Micka Gordona ze ścieżki dźwiękowej do gry Doom, który wykorzystuje spektrogram. Już w maju bieżącego roku fani odkryli, że w utworze Cyberdemon kompozytor schował pentagram oraz liczbę "666". Główny zainteresowany twierdzi, że w całym soundtracku znajduje się łącznie pięć tego typu niespodzianek. Na razie rozszyfrowano trzy, choć w sumie odnaleziono jeszcze jeden. Brian Skeel namierzył liczbę "36" w spektrogramie kawałka Authorization: Olivia Pearce, ale nikt nie potrafi powiedzieć, co ona właściwie oznacza.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images