Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ubisoft opublikował osiem niedostępnych wcześniej utworów Jespera Kyda z serii gier Assassin's Creed

0
0
Firma Ubisoft Music przygotowała nie lada gratkę dla fanów twórczości Jespera Kyda, udostępniając nową kompilację utworów tego artysty, które zostały przygotowane na potrzeby gier z serii Assassin's Creed. Album jest warty uwagi nie tylko dlatego, że to klasyczny "best of", a więc zestaw najlepszych kompozycji utalentowanego Duńczyka. O wiele większą atrakcję stanowi osiem niepublikowanych wcześniej kawałków, których próżno szukać na wydanych do tej pory soundtrackach.


Na płycie Assassin's Creed: The Best of Jesper Kyd przeważają kompozycje z drugiej odsłony cyklu (jest ich aż dwanaście), choć znajdziemy tu również siedem kawałków z Brotherhooda i po trzy z "jedynki" i Revelations. Pozostałą zawartość albumu wypełniają utwory wcześniej niepublikowane (np. Florence Rooftops) lub zmodyfikowane względem oryginalnych wersji (Leonardo's Inventions czy Ezio & Caterina). Jesper Kyd nie brał udziału w powstawaniu kolejnych gier z serii, co nie wszystkim fanom przypadło do gustu. Już w Assassin's Creed: Revelations musiał ustąpić pola swojemu koledze po fachu, którym był Lorne Balfe.

Tak album będzie prezentować się na winylu.

Album dostępny jest w ważniejszych aplikacjach streamujących muzykę, firma Ubisoft Music opublikowała też całą płytę w serwisie YouTube. Wykorzystaliśmy ten ostatni fakt, żeby zaprezentować Wam wyłącznie niepublikowane wcześniej utwory. Na koniec warto wspomnieć, że Assassin's Creed: The Best of Jesper Kyd zostanie wydane również na winylu, a krążek trafi do sprzedaży już 21 października. Będzie on jednak zawierać tylko 10 z 33 utworów, które można odsłuchać już teraz m.in. na Spotify.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles