Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Forza Horizon zostanie wkrótce wycofana ze sprzedaży i nikt nie wie dlaczego

0
0
Fani wyścigów samochodowych, którzy dysponują pecetem lub konsolą Xbox One, mają duże powody do radości, bo właśnie dziś zadebiutowała świetnie oceniana gra Forza Horizon 3. Nie ma wątpliwości, że studio Playground Games przygotowało rewelacyjny produkt w swojej klasie (średnia not w serwisie Metacritic to aż 91 punktów na sto możliwych) i że zapewni on mnóstwo rozrywki miłośnikom szaleńczej jazdy w atrakcyjnie wizualnym środowisku. "Trójka" bez trudu zastąpi na tym polu swoich poprzedników, zwłaszcza pierwszą odsłonę tej miniserii, która już 20 października zostanie całkowicie wycofana ze sprzedaży.


Ta ostatnia informacja została potwierdzona wczoraj przez firmę Microsoft i wszystko wskazuje na to, że od tej decyzji nie będzie odwrotu. Gigant z Redmond postanowił wymazać jakikolwiek ślad po pierwszej grze z cyklu Forza Horizon i za kilka tygodni definitywnie usunie ją z oferty swojego internetowego sklepu. Dlaczego? Powodów nie zdradzono. Być może ma to związek z ewentualnym wygaśnięciem zawartych przed laty licencji na konkretne marki, a koncern nie chce ich przedłużać w tak "starym" tytule, bo wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami. Wszyscy, którzy wspomniany produkt już posiadają, nie powinni mieć jednak powodów do obaw. Microsoft zapewnił, że gra nadal będzie działać na dotychczasowych zasadach. Jedyna różnica polega na tym, że nie będzie dało się jej kupić, podobnie jak przygotowanych z myślą o niej dodatków DLC.

Forza Horizon zakończy żywot tuż przed swoimi czwartymi urodzinami, bo gra oficjalnie zadebiutowała 23 października 2012 roku. Posiadacze konsol Xbox 360 mają naprawdę niewiele czasu, żeby włączyć ją do biblioteki tytułów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles