Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kolekcja gier z serii BioShock w kuriozalny sposób traktuje sejwy w wersji na PS4

0
0
Choć pecetowcy mają dużo powodów do narzekań na jakość remasterowanych edycji gier z serii BioShock, to jednak zestaw dedykowany konsolom PlayStation 4 także jest daleki od ideału. Posiadacze odświeżonych strzelanin w wersjach na te urządzenie muszą borykać się z absurdalnym sposobem zapisywania swoich dokonań. Usterka dotyczy wszystkich odsłon cyklu bez wyjątku, choć najbardziej daje się we znaki w "jedynce" i "dwójce", gdyż odpowiedzialne za przygotowanie konwersji studio Blind Squirrel Games postanowiło potraktować je jak jeden produkt.


Autorzy remastera zarezerwowali na wspomnianą funkcjonalność ok. 600 MB powierzchni na dysku twardym konsoli i jeśli przesadzimy z liczbą sejwów, nie tylko nie będziemy w stanie stworzyć nowego zapisu, ale również nadpisać starego. Problem jest poważny, bo pliki wszystkich BioShocków puchną w niewyobrażalnym tempie. O ile na początku zmagań jeden z nich zajmuje zaledwie kilkanaście megabajtów, tak pod koniec przygody będzie on wynosił już kilkadziesiąt MB. Zwiększenie objętości spowodowane jest tym, że gry zapamiętują wszystkie nasze poczynania i położenie przedmiotów, bo do niektórych lokacji można wrócić i zastać je w takim samym stanie, gdy je opuszczaliśmy.

Taki system zapisu sprawia, że w początkowej fazie rozgrywki użytkownik jest w stanie stworzyć więcej sejwów niż na jej końcu, a gdy wyczerpie się wyznaczone miejsce, produkt nie będzie mógł nawet nagrać autosave'a, kreowanego automatycznie po przejściu do każdej nowej lokacji. Jakby tego wszystkiego było mało, zarówno pierwszy, jak i drugi BioShock wykorzystują tę samą przestrzeń na dysku. Jeżeli eksploatujemy oba produkty równocześnie, będziemy musieli uważnie manewrować zapisami, usuwając je ręcznie z poziomu gry lub w systemie operacyjnym PlayStation 4. Warto tu nadmienić, że grając w "dwójkę", nie jesteśmy w stanie usunąć sejwów z "jedynki" i na odwrót, co wprowadza dodatkowe komplikacje.

Zestaw BioShock: The Collection miał premierę równo dwa tygodnie temu. Przez ten czas deweloperom nie udało się w żaden sposób rozwiązać problemu, np. poprzez zwiększenie przestrzeni na tworzone przez gry sejwy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on Intel Technologies