Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jeden z sekretów gry Wiedźmin 3: Krew i wino w końcu odnaleziony - to easter egg nawiązujący do Mike'a Tysona i jego tygrysów

0
0
Jeżeli oglądaliście film Kac Vegas (oryg. The Hangover), to z pewnością pamiętacie scenę, w której główni bohaterowie tej komedii kradną tygrysa należącego do Mike'a Tysona. Pamiętna akcja to oczywiście wymysł scenarzystów, ale nie zmienia to faktu, że słynny amerykański bokser faktycznie zaopiekował się kiedyś trzema białymi tygrysami bengalskimi i sprawował nad nimi opiekę przez okrągły rok, wydając na tę fanaberię ogromne pieniądze. Do tego wydarzenia postanowili odnieść się pracownicy studia CD Projekt Red i w drugim rozszerzeniu Wiedźmina 3 ukryli stosowne nawiązanie - na dodatek tak dobrze, że nikt nie potrafił go rozszyfrować. Sprawa nie wyszłaby pewnie na jaw, gdyby nie to, że to sami deweloperzy zdradzili sekret, informując o nim dziennikarza serwisu Eurogamer.


Nawiązaniem do Mike'a Tysona i jego tygrysów jest lampart, który cierpliwie podąża za swoim treserem w ogrodach pałacu Beauclair w Toussaint. Jesteśmy pewni, że część z Was natknęła się tam na to nietypowe zwierzę i zwróciła na niego uwagę, bo to jedyny taki okaz w całej krainie. Wątpimy jednak, że ktokolwiek skojarzył go ze wspomnianym bokserem, ponieważ przygotowana przez autorów Krwi i wina wskazówka nie jest dla Polaków zbyt oczywista. Treser wypowiada słowa "Oto skupiona groza symetrii", pochodzące z wiersza Tygrys angielskiego poety Williama Blake'a.


Warte podkreślenia jest również to, że lamparta można ujrzeć dopiero po pierwszym spotkaniu z Detlaffem, a więc po wykonaniu jednej z misji głównego wątku fabularnego Krwi i wina. Podobny zabieg deweloperzy ze studia CD Projekt Red zastosowali przy okazji opisywanego już u nas easter egga z Kubusiem Puchatkiem.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Stwórz swoje własne wydawnictwo!


Labirynt / Prisoners 2013 pobierz darkwarez


Słowacki Juliusz - Lilla Weneda [Słuchowisko PL]


glo


》》HOT MAYA 《《


Gears 5 SPOLSZCZENIE


The Evil Within 2 Spolszczenie


Pyry tygodnia. Czarna za arogancję, biała za wielkiego ducha


Shahmaran (2023) (Sezon 1) / Lektor PL


AutoMapa 6.24 ( 2301 ) Polska / Europe ( PC_WinCE ) Cracked