Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Desmond Miles z serii Assassin's Creed przez 9 lat pracował jako barman

0
0
Choć Desmond Miles był jednym z głównych bohaterów serii Assassin's Creed, to przez długi czas studio Ubisoft Montreal nie przykładało zbyt wielkiej wagi do wyjaśnienia nam, kim jest sympatyczny młodzieniec i co robił przed wydarzeniami przedstawionymi w debiutanckiej odsłonie cyklu. Większy nacisk na przeszłość Obiektu 17 położyła dopiero gra Assassin's Creed: Revelations, a konkretnie fragmenty opowieści zwanej "Podróżami Desmonda". Nieobowiązkowe epizody uzupełniły luki w życiorysie naszego śmiałka i to właśnie dzięki nim wiemy, że Miles bardzo długo trudnił się pracą barmana w jednym z nowojorskich klubów nocnych.

Desmond za barem w Bad Weather.

Desmond Miles dorastał na tzw. Farmie, czyli w tajnej placówce asasynów, która znajdowała się w amerykańskim stanie Południowa Dakota. W 2003 roku młodzieniec znudził się dotychczasowym życiem i w poszukiwaniu przygód wyruszył do Nowego Jorku. Szesnastolatek miał dużo szczęścia - podczas rozmowy kwalifikacyjnej w klubie Bad Weather (pol. "Zła pogoda"), tak bardzo przypadł do gustu właścicielowi lokalu, że ten z miejsca postanowił go zatrudnić. Miles nie mógł wówczas podejrzewać, że jego pierwsza posada okaże się to jedyną. Pracował w lokalu przez dziewięć długich lat i pewnie robiłby to nadal, gdyby nie incydent związany z firmą Abstergo Industries. 1 września 2012 roku agenci tej korporacji schwytali Desmonda i przetransportowali go do swojej tajnej placówki w Europie. Sama akcja została przeprowadzona tak sprawnie, że nikt nie potrafił ustalić, co tak naprawdę się stało. Serwis Assassin's Creed: Initiates przekazał później informację, że po tajemniczym zniknięciu mężczyzny jego najbliżsi znajomi rozwieszali w Nowym Jorku plakaty z podobizną kolegi.

Swoje trzy grosze do historii Desmonda próbował też dorzucić komiks Assassin's Creed. Dowiedzieliśmy się z niego, że bohater nie pracował jako barman w nowojorskim klubie, ale w paryskim przybytku znanym jako L'Horizon. Tymi informacjami nie warto jednak zaprzątać sobie głowy, bo wspomniany komiks nie jest kanoniczny.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083


click here for Latest and Popular articles on Mesothelioma and Asbestos