Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fani gry No Man's Sky skatalogowali w niecałą dobę więcej gatunków zwierząt, niż wynosi ich liczba na Ziemi

0
0
Studio Hello Games zbiera aktualnie ostre cięgi od użytkowników gry No Man's Sky za wątpliwości, jakie wzbudza zapowiadany kilkukrotnie tryb multiplayer, ale najbardziej znany pracownik brytyjskiej firmy wydaje się tym nie przejmować, wręcz przeciwnie. Sean Murray nie kryje radości z ogromnego sukcesu, jakim okazał się po premierze jego produkt i chętnie daje temu wyraz w mediach społecznościowych. Deweloper zakomunikował dziś na Twitterze, że w ciągu zaledwie jednej nocy fani oznaczyli w wirtualnym wszechświecie aż dziesięć milionów różnych gatunków zwierząt. Jego zdaniem to więcej niż liczy sobie nasza ukochana planeta Ziemia.


Serwis internetowy The Verge słusznie zauważył, że Murray prawdopodobnie odnosił się do wyników badań pracowników kanadyjskiego Uniwersytetu Dalhousie, którzy w 2011 roku ogłosili, że na Ziemi znajduje się prawdopodobnie 8.7 mln gatunków zwierząt. Do tamtego momentu badacze z całego świata zdołali odkryć i nazwać "zaledwie" 1.3 mln gatunków zwierząt, co wydaje się liczbą śmiesznie małą w porównaniu z dokonaniami fanów gry No Man's Sky. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że nasz glob zamieszkuje znacznie więcej zwierzaków. Każdego roku opisywanych jest ich ok. piętnaście tysięcy.

W No Man's Sky katalogowanie zwierząt odbywa się za pośrednictwem wizjera analitycznego, instalowanego w multinarzędziu, które dzierży w rękach nasz bohater. Gracz musi uchwycić interesujący go obiekt w celowniku (równie dobrze może być to roślina), a następnie poczekać kilka sekund, aż program dopełni dzieła i poda jego zmyśloną nazwę. Oczywiście nie oznacza to, że każdy zwierzak jest na swój sposób wyjątkowy. Losowy generator fauny sprawia, że niektóre okazy występujące na różnych planetach różnią się jedynie kolorem. Po skatalogowaniu istoty można swoje znalezisko wysłać na serwer, co jest premiowane walutą używaną do zakupów w grze.


Nie wiadomo dokładnie, ile osób kupiło No Man's Sky na konsolę PlayStation 4, ale ze słów Murraya da się wywnioskować, że jest ich sporo. 10 milionów znalezisk zapisanych na serwerze w niespełna dobę to naprawdę ogromna liczba.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083