Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ognisko z serii Dark Souls pojawia się w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3

0
0
Seria Dark Souls musiała zrobić na innych twórcach gier spore wrażenie, bo Ci chętnie odwołują się do dzieła firmy From Software w swoich produkcjach. Nie tak dawno mogliśmy podziwiać bezpośrednie nawiązanie do japońskiego RPG w wybuchowym Just Cause 3, a teraz spotykamy się z identycznym easter eggiem w Krwi i winie, czyli drugim dodatku do Wiedźmina 3. Niespodzianka ukryta jest w głównym wątku fabularnym rozszerzenia, dlatego od razu uprzedzamy, że w kolejnym akapicie znajdują się spojlery dotyczące pobytu Geralta w kolorowej krainie Toussaint.


Easter egg ukryty jest w Krainie Tysiąca Baśni, do której wiedźmin uzyska dostęp, jeśli w trakcie ważnego z punktu widzenia fabuły wyboru zdecyduje się udać na poszukiwania Syanny. Siostra Anny Henrietty została wbrew swojej woli uwięziona w bajkowym świecie i Geralt jest zmuszony zastosować się do jej wskazówek, jeśli marzy o pomyślnym wykonaniu zadania. Niespodziankę można namierzyć tuż po wspięciu się do położonego w chmurach zamku, ale przed pojedynkiem z wieńczącym pobyt w tej krainie bossem. Uwaga ta jest niezmiernie istotna, bo po powrocie do rzeczywistości, stracimy szansę na ponowne odwiedziny tej lokacji.


Kiedy znajdziesz się na moście prowadzącym do zamku, Geralt zwróci uwagę na magiczny ognik, który wyraźnie chce go doprowadzić do jakiegoś miejsca. Podążaj cierpliwie we wskazanym kierunku, a po chwili dotrzesz do małej jaskini z interaktywnym ogniskiem. To właśnie wbity w palenisko miecz stanowi nawiązanie do serii Dark Souls, gdzie podobne obiekty pełnią funkcję punktów zapisu gry. W trakcie próby wyciągnięcia klingi Riv pokłoni się nawet w taki sam sposób, jak czynią to bohaterowi japońskich erpegów akcji. Warto przy okazji nadmienić, że wspomniana broń trafi do ekwipunku wiedźmina, więc odnalezienie przygotowanej przez deweloperów niespodzianki przynosi dodatkową korzyść.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles