Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W wyścigu Indianapolis 500 wystartuje bolid sponsorowany przez grę Doom

0
0
Dokładnie za tydzień, czyli 29 maja 2016 roku, wielu fanów sportów motorowych skieruje swój wzrok na tor Indianapolis Motor Speedway w amerykańskim stanie Indiana, gdzie po raz setny odbędzie się wyścig Indianapolis 500. W jubileuszowej edycji uwielbianej w Stanach Zjednoczonych gonitwy, weźmie udział bolid zawierający logotyp gry Doom. Unikatowe malowanie samochodu z silnikiem Hondy zawdzięczamy firmie Bethesda, która niedawno postanowiła wesprzeć finansowo występujący w IndyCar Series zespół Schmidt Peterson Motorsports. Za jego kierownicą usiądzie z kolei Michaił Aleszin, który już w pierwszej rundzie dwudniowych kwalifikacji do wyścigu zajął bardzo dobre, siódme miejsce.


Choć w wielu krajach świata IndyCar wyraźnie ustępuje popularnością Formule 1, w Stanach Zjednoczonych seria ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a rozgrywany w środku sezonu wyścig Indy 500 jest dla Amerykanów kultowy. Pochodzący z Moskwy Aleszin, który obchodzi dziś zresztą dwudzieste ósme urodziny, pokazał we wczorajszych kwalifikacjach, że zarówno on, jak i jego The DOOM Car nie jest spisany na straty w walce z bardziej utytułowanymi kierowcami. Rosjanin zdołał zająć premiowaną awansem lokatem w pierwszej dziewiątce, dzięki czemu automatycznie zagwarantował sobie udział w głównej imprezie, zaplanowanej na przyszłą niedzielę. Dziś powalczy natomiast o pole position.


Bolid Aleszina wygląda tak dobrze, że już teraz fani okrzyknęli go jednym z najlepiej pomalowanych samochodów w tegorocznej edycji IndyCar Series. Z boku pojazdu możemy zobaczyć charakterystyczne logo gry, natomiast na jego nosie podobiznę Revenanta (kościotrupa strzelającego rakietami z umieszczonych na ramionach wyrzutni), zaczerpniętą z tej samej pracy graficznej, która przez długi czas promowała nową strzelaninę studia id Software.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles