Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W nowej grze z serii Doom pojawia się logo firmy Vault-Tec z uniwersum Fallouta

0
0
Odkąd studio id Software stało się częścią koncernu ZeniMax Media, w którego skład wchodzi również Bethesda, we wszystkich strzelaninach sygnowanych logiem tej firmy pojawiały się mniej lub bardziej subtelne nawiązania do uniwersum Fallouta. Tak było w Rage, tak było w Wolfenstein: The New Order i tak jest w mającym dziś premierę Doomie. Na pierwszego easter egga natkniemy się krótko po rozpoczęciu kampanii, o ile uważnie rozejrzymy się po jednym ze startowych pomieszczeń. Trzeba to jednak zrobić szybko, zanim wybijemy wszystkie przebywające w nim stwory.


Spełnienie tego ostatniego warunku jest konieczne, bo nawiązanie w postaci logotypu firmy Vault-Tec zostało umieszczone na ogromnych wrotach, blokujących dostęp do pierwszej windy. Drzwi otworzą się automatycznie, kiedy zlikwidujemy demony chroniące tzw. gniazdo juchy i wówczas nie będziemy już w stanie uważnie się im przyjrzeć. Warto zwrócić również uwagę na to, że obok charakterystycznego dla Fallouta symbolu umieszczony jest także emblemat kompanii Mixom. Firma ta wystąpiła zarówno w grze Rage, jak i w trzecim Doomie - autorzy są więc konsekwentni w umieszczaniu wymyślonych przez siebie instytucji. Dokładną lokalizację obu logotypów znajdziecie na zamieszczonym niżej materiale video.


Firma Vault-Tec powinna być doskonale znana wszystkim fanom uniwersum Fallouta i nie trzeba im jej bliżej przedstawiać. Pozostałym wyjaśniamy, że to właśnie ten koncern odpowiadał za zbudowanie Krypt, czyli podziemnych schronów, gdzie ludzie schronili się ludzie w trakcie wojny atomowej.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles