Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Plotka mówi, że nowy Assassin's Creed to Legion - tym razem mamy odwiedzić starożytną Italię

0
0
Nowa gra z serii Assassin's Creed nosi roboczy tytuł Legion i zostanie wydana w przyszłym roku. Takimi oto rewelacjami podzielił się anonimowy użytkownik 4chana, który na dowód zamieścił zdjęcie monitora, przedstawiające bliżej nieokreśloną lokację w starożytnej Italii i przelatującego nad nią ptaka. Choć informacja pojawiła się na wspomnianym forum już dwa tygodnie temu, fani sagi o skrytobójcach odkryli ją dopiero teraz. Jak nietrudno się domyślić, w sieci natychmiast rozgorzała dyskusja, czy plotki serwowane przez internetowego noname'a należy traktować poważnie.

To grafika koncepcyjna z Ryse: Son of Rome, wrzucona dla efektu i nie mająca nic wspólnego z ewentualną nową odsłoną serii Assassin's Creed.

Doświadczenia z przeszłości uczą nas, żeby na wszelkie takie odkrycia przymykać oko, ale z drugiej strony przecieki z Ubisoftu często znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Tak było z grą Assassin's Creed: Origins, kiedy w sieci pojawiło się zdjęcie noszącego sandały wojownika (jak się potem okazało, był to Bayek z Siwy) czy Assassin's Creed: Odyssey, gdy jeszcze przed oficjalną zapowiedzią otrzymaliśmy spory pakiet szczegółowych informacji, zarówno na temat fabuły i settingu, jak również planowanych przez deweloperów zmian w rozgrywce. Legion to kolejny przykład plotki, która może, ale nie musi się potwierdzić. Fani zwracają jednak uwagę, że pasuje ona do popularnej koncepcji, że nowe Assassin's Creed również przeniesie nas do starożytności, spinając klamrą tę jedyną w swoim rodzaju trylogię antyczną.

Informator twierdzi, że akcja Legionu rozgrywać będzie się w Italii za panowania Marka Aureliusza, a więc w II wieku naszej ery. Głównymi bohaterami mają być Kasjusz oraz Lucja, którzy będą krewnymi znanych z poprzednich odsłon postaci - zarówno z Origins, jak i Odyssey. Główny wątek fabularny w dużej mierze skupi się na asasynach (być może chodzi tu o bractwo Ukrytych, założone przez Bayeka z Siwy i jego żonę Ayę) i sytuacji politycznej panującej w Cesarstwie Rzymskim. Produkt ma położyć jeszcze więcej akcentów na wątek Pierwszej Cywilizacji, co z pewnością nie ucieszy wszystkich fanów serii.

Nowy ptak i budynki słonecznej Italii w tle - zdjęcie fatalnej jakości bo to nie jest screenshot, ale fotka monitora z odpalonym Legionem. Podobno.

Akcja gry ma toczyć się nie tylko w Rzymie, ale i w całej Italii, włączając w to obszary ościenne - Galię i Germanię. Na temat samej rozgrywki nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że znów mocno podkreślone zostaną elementy RPG, powróci system najemników (odpowiednio rozbudowany), a gracze dostaną kolejną listę kultystów do odstrzału. Bułgarskie studio Ubisoft Sofia, bo to ono ma odpowiadać za produkcję Legionu, chce również zadowolić starszych fanów, dlatego tym razem mocniej przyłoży się do skrytobójstw. Tego typu deklaracje padały wcześniej wielokrotnie i efekt był różny - biorąc pod uwagę jak wyglądało to w Assassin's Creed: Odyssey, raczej nie spodziewamy się wielkiego powrotu do korzeni cyklu, a więcej tego samego.

Na koniec jeszcze jedna gratka. Lukę po grze Assassin's Creed w tym roku ma wypełnić trzecia odsłona serii Watch Dogs. Produkt ten, wzorem ostatnich gier Ubisoftu, pozwoli wcielić się w kobietę lub mężczyznę, a sama gra opuści Stany Zjednoczone, by przenieść się do Londynu. Z doniesień informatora wynika, że nowy tytuł w większym stopniu skupi się na walce z użyciem noży i broni krótkiej, a także samym hakowaniu. Ile w tym wszystkim jest prawdy, przekonamy się już w czerwcu, gdy Ubisoft ujawni swoje plany na targach E3.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083